Zamknij

Kobieta poleciała samolotem... używając paszportu swojego męża

Nina Czochara
07.05.2018 09:43
Paszport
fot. Fotolia

Linie lotnicze Emirates sprawdzają, w jaki sposób kobiecie udało się odbyć odprawę na lotnisku i dotrzeć z Manchesteru do Delhi na podstawie paszportu męża. Pasażerka nie miała nawet problemów podczas przesiadki na porcie lotniczym w Dubaju.

55-letnia Geeta Modha z Heaton przygotowując się do podróży służbowej do Delhi, przez przypadek zabrała paszport swojego męża. Jej pomyłki nie zauważono również podczas odprawy na dwóch lotniskach.

Kobieta dotarła do Indii korzystając z paszportu swojego męża

Błąd pasażerki wyszedł na jaw dopiero wtedy, kiedy 55-letnia kobieta wylądowała na porcie lotniczym w Delhi. Wówczas poproszono ją o wypełnienie formularza imigracyjnego. Okazało się, że pani Modha nie posiada własnego paszportu (lecz dokument swojego męża) i odmówiono jej wjazdu do Indii.  Pasażerka została skierowana z powrotem do Dubaju, gdzie musiała pozostać na noc. Dopiero następnego dnia mogła wrócić do Manchesteru.

Warto dodać, że pasażerka przybyła na lotnisko w Manchesterze odpowiednio wcześnie. Jeśli jej błąd zostałby wykryty odpowiednio wcześnie, zdążyłaby powrócić do domu i wymienić dokument na właściwy.

Linia Emirates wydała oświadczenie, w którym podaje, że obecnie badają, w jaki sposób doszło do tego zdarzenia. Rzecznik przewoźnika wyjaśnił:

- Wszystkie przepisy dotyczące kontroli paszportowej są traktowane bardzo poważnie. W tym przypadku nie przestrzegano naszych zwykłych standardów i chcielibyśmy przeprosić panią Modha.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/onet.pl/NC