Zamknij

Zmiany dla turystów w Tatrach. Kolejka na Kasprowy Wierch tylko z biletem imiennym

06.08.2020 10:36

Polskie Koleje Linowe wprowadzają bilety imienne na przejazdy kolejką na Kasprowy Wierch. Decyzja jest podyktowana m.in. dbaniem o bezpieczeństwo turystów i dostosowaniem procedur do wymogów sanitarnych wynikających z epidemii COVID-19. Bilety imienne mają umożliwić szybką identyfikację w przypadku ewentualnego zakażenia któregoś z pasażerów.

Kasprowy Wierch - kolejka
fot. Shutterstock

Sprzedaż biletów imiennych na Kasprowy Wierch prowadzona jest we wszystkich kanałach sprzedaży PKL tzn. w sklepie internetowym www.pkl.pl, kasach biletowych i w Biurach Obsługi Klientów w Kuźnicach i pod Gubałówką.

Kasprowy Wierch: bilety imienne na przejazdy kolejką

– Klienci PKL kupujący bilet na przejazd kolejką na Kasprowy Wierch zobowiązani są do podania imiennych danych, które się na nim znajdą. W przypadku zakupu kilku biletów w jednej transakcji pobierane są dane osobowe od jednego pasażera. Przed wejściem do wagonika konieczne jest okazanie pracownikom obsługi PKL dokumentu tożsamości ze zdjęciem – m.in. dowodu osobistego, paszportu czy legitymacji szkolnej lub poprzez aplikację mObywatel, by potwierdzić zgodność danych osobowych na zakupionych biletach. Zmiany danych osobowych można dokonać na 24 godziny przed terminem wyjazdu.

Planując wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch najlepiej jest zakupić bilety w sklepie internetowym PKL poprzez stronę www.pkl.pl. Wówczas można wybrać konkretną datę i godzinę wyjazdu. Rezerwując bilet przez internet, zyskujemy pewność wjazdu bez zbędnego oczekiwania w kolejce do kasy. 

Władze PKL już wcześniej z uwagi na epidemię zdecydowały o zmniejszeniu liczby pasażerów przewożonych w wagonikach kolejki na Kasprowy Wierch. W 60 osobowym wagoniku przewożonych jest każdorazowo maksymalnie 30 pasażerów, by umożliwić zachowanie dystansu pomiędzy podróżnymi. Na terenie wszystkich ośrodków Grupy PKL konieczna jest dezynfekcja dłoni, zasłanianie ust i nosa w budynkach i wagonikach oraz zachowanie zalecanej odległości między osobami. 

Źródło: PAP