Zamknij

Gigantyczna kolejka turystów do wejścia na Rysy. "Zrobił się korek na szlaku"

30.07.2020 09:23

Prawdziwe oblężenie przeżywają nie tylko Krupówki czy droga do Morskiego Oka. Ogromna kolejka turystów ustawiła się również do wejścia na Rysy. Sieć obiegło nagranie pokazujące ogromny "korek" na tatrzańskim szlaku. 

Kolejka turystów na Rysy
fot. Konrad Przebindowski/Facebook

Sezon wakacyjny i słoneczna pogoda zachęcają do górskich wędrówek. Miejscami tworzą się spore kolejki - tak też jest w przypadku szlaków prowadzących na Rysy. 

Tatry. Ogromna kolejka na szlaku na Rysy

W sieci pojawiło się nagranie, które przedstawia gigantyczny "korek", jaki utworzył się po słowackiej stronie Tatr. Kilkaset osób czekało w długiej kolejce, aby wejść na Rysy. 

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy internautów, którzy nie szczędzą słów krytyki pod adresem osób stojących w kolejce. 

"Przecież w takim tłumie to zero przyjemności, łażą jak owce jeden za drugim", "Aż radość wędrować. W kupie siła", "W życiu bym nie stał w takiej kolejce, to jakiś żart...", "Ja bym chyba oszalała jakbym miała stać w takim korku" - pisali internauci.

Tatrzański Park Narodowy o kolejkach w górach

O utrudnieniach na szlakach w swoim komunikacie poinformowały również władze TPN.

"W Tatrach panuje bardzo duży ruch turystyczny - na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy) mogą tworzyć się kolejki (rejon Orlej Perci, Rysy, Giewont). W niższych partiach gór miejscami jest mokro i błotniście - dotyczy to zwłaszcza Ścieżki nad Reglami na odcinku Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska oraz dolnej części Wyżniej Doliny Chochołowskiej. Szlak prowadzący wokół Czarnego Stawu pod Rysami został nieznacznie uszkodzony przez osuwisko skalne - można to miejsce obejść. Prowadzone są remonty szlaków graniowych na odcinkach: Przełęcz Liliowe - Świnica, Grześ - Wołowiec, Siwa Przełęcz - Starorobociański Wierch. Mogą występować tam nieznaczne utrudnienia - prosimy zachować ostrożność. Remontowany jest również szlak (droga) w Dolinie Suchej Wody Gąsienicowej na odcinku Psia Trawka - Hala Gąsienicowa - dla rowerzystów  mogą pojawić się utrudnienia – konieczność przejścia na odcinkach remontowanych".