Zamknij

Kolejny kraj w UE znosi obostrzenia. Polacy wjadą tu bez testu i kwarantanny

10.06.2021 10:12
Stolica Holandii
fot. Shutterstock

Mamy doskonałą wiadomość dla osób, które planują w tym roku wybrać się na urlop do Holandii. Władze kraju podjęły decyzję o zmianie zasad wjazdowych m.in. dla Polaków. Od tej pory będzie można się tu wybrać bez konieczności wcześniejszego wykonania testu i udania się na kwarantannę już po przybyciu.

Do grona państw, które poluzowały restrykcje wjazdowe dla Polaków, dołączyła właśnie Holandia. W ostatnich dniach tamtejsze władze podjęły decyzję o zakwalifikowaniu naszego kraju do grupy tych, w których istnieje niskie ryzyko zakażenia koronawirusem.

W praktyce oznacza to tyle, że zmieniają się zasady wjazdu dla turystów z Polski. Od teraz podróżujący z naszych rodzimych stron nie będą musieli wykonywać przed wyjazdem testu na COVID-19, a także poddawać się kwarantannie od razu po przyjeździe.

Holandia znosi obostrzenia. Polacy wjadą tu bez testu i kwarantanny

Holandia to kolejny kraj, który postanowił poluzować restrykcje wjazdowe dla turystów z Polski. Już od 10 czerwca wejdą w życie nowe zasady, dzięki którym Polacy będą mogli podróżować do europejskiego państwa bez przeszkód.

Wszystko za sprawą decyzji holenderskiego rządu, który uznał w ostatnich dniach, że Polska powinna znaleźć się w gronie państw oznaczonych kolorem żółtym (wcześniej była krajem pomarańczowym). Oznacza to tyle, że teraz uznawana jest ona za region o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem. To samo dotyczy Włoch, Luksemburga, Czech czy Słowacji.

Od teraz Polacy, którzy wybierają się do Holandii, nie muszą wykonywać testu na koronawirusa. Przypominamy, że wcześniej należało zrobić aż dwa takie badania - PCR i antygenowe. Oba musiały dać wynik negatywny.

Prócz tego turyści z Polski po przyjeździe nie muszą udawać się na 10-dniową kwarantannę.

Źródło: Fly4free