Zamknij

Kolejny wybuch sycylijskiej Etny. Wulkan wystrzelił chmurę dymu, popiołu i odłamków skalnych [WIDEO]

05.07.2021 12:42
Etna
fot. Shutterstock

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie po raz kolejny o sobie przypomina. Do ostatniej erupcji Etny doszło 4 lipca. Wówczas z krateru wystrzeliła w powietrze gęsta chmura dymu i popiołu, a także okruchy skalne. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje moment wybuchu.

W ostatnich tygodniach dochodzi do regularnych erupcji Etny - wulkanu, który leży na Sycylii. Ma on wysokość 3350 m n.p.m., co czyni go najwyższym w Europie. Charakteryzuje się też wyjątkową aktywnością - od momentu powstania wybuchał ok. 200 razy.

4 lipca miała miejsce kolejna eksplozja, którą udało się zarejestrować na nagraniu. W niebo wystrzelona została chmura dymu, popiół wulkaniczny, pył, lawa, a także okruchy skalne, które następnie osiadły w okolicznych miejscowościach. Zobaczcie, jak tym razem wyglądała erupcja Etny.

Kolejny wybuch sycylijskiej Etny. Wulkan wystrzelił chmurę dymu, popiołu i odłamków skalnych

Etna po raz kolejny wybuchła. Sycylijski wulkan, który należy do najpopularniejszych na całym świecie, znów dał o sobie znać. Warto dodać, że jego erupcje zdarzają się teraz dość regularnie. Najnowsza eksplozja miała miejsce 4 lipca.

W sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć i nagrań, które ukazują, jak tym razem wyglądała aktywność stożka. Towarzyszyły jej chmura gęstego dymu, popiołu, masa okruchów skalnych, a także fala lawy. Internauci są zachwyceni tym widokiem, ale jednocześnie przerażeni.

Wygląda spektakularnie.

 

Za niedługo uderzy porządnie. A to może nieść za sobą fatalne skutki.

 

Wow - piszą w komentarzach.

Przypominamy, że tylko w tym roku wulkan dał o sobie znać już kilkadziesiąt razy i na razie nie zapowiada się na to, żeby znów zapadł w sen. Chcielibyście zobaczyć taką erupcję na własne oczy?

Źródło: Facebook/Kataklizmy w Polsce i na świecie