Zamknij

Wstęp na molo w Kołobrzegu znów jest płatny. Niektórzy jednak otrzymają darmowe bilety

05.05.2022 14:48

Jedna z największych atrakcji turystycznych Kołobrzegu znowu jest płatna. W piątek 29 kwietnia ponownie otwarte zostały kasy biletowe, w których można nabyć wejściówki na molo.

Wstęp na molo w Kołobrzegu znów jest płatny. Niektórzy jednak otrzymają darmowe bilety
fot. Lukasz Solski/East News

Przez sześć lat za wstęp na molo w Kołobrzegu nie trzeba było nic płacić. Turyści i mieszkańcy miasta mogli więc tamtędy spacerować nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Jednak w 2021 roku przy wejściu pojawiły się bramki elektroniczne. Od tego czasu w sezonie letnim pobierane są drobne opłaty, które przeznaczane są na konserwację i utrzymanie molo.

Zobacz także: Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Wrocławia. Na liście 38 tras, w tym 7 nowości

Kołobrzeg. Wstęp na molo znów jest płatny

Kasy biletowe zostały otwarte w piątek 29 kwietnia i będą funkcjonować aż do 15 października. Wstęp na molo jest płatny od godziny 9:00 do 21:00. Tak jak w ubiegłym roku, za normalną wejściówkę trzeba zapłacić 6 zł. Z kolei bilet ulgowy kosztuje o połowę taniej - można go nabyć za 3 zł.

Nie wszyscy jednak muszą płacić za wejście na deptak. Z opłat zwolnieni są kołobrzeżanie posiadający Kołobrzeską Kartę Mieszkańca oraz turyści, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową. Najlepiej, żeby mieli oni przy sobie zaświadczenie potwierdzające dokonanie płatności z kodem QR.

Zmiana została podyktowana zgłaszanymi wnioskami przez Radnych Rady Miasta, petycji w tej sprawie, a także szeregiem uwag mieszkańców i turystów zgłaszanych na portalach społecznościowych - wyjaśnił Michał Kujaczyński, Rzecznik Prasowy Prezydenta, cytowany przez portal e-kg.pl

Warto jednak zaznaczyć, że zarówno turyści, jak i kołobrzeżanie mogą skorzystać z darmowego wstępu na molo tylko raz w ciągu dnia. Przy kolejnych wejściach na deptak pobierana będzie już od nich opłata. 

Jak zauważa serwis naszemiasto.pl, w 2021 roku opłaty zaczęły być pobierane nieco później, bo dopiero w połowie czerwca. Wówczas administrujący budowlą MOSiR potrzebował więcej czasu na przygotowanie systemu poboru opłat.

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu?

Kołobrzeg to nadmorskie miasto, które rokrocznie przyciąga tłumu turystów. Nie ma się zresztą co dziwić, bo oprócz dostępu do morza, kurort oferuje także wiele innych atrakcji. Znajdziemy tam m.in. latarnię morską z widokiem na Bałtyk, gotycką katedrę pw. Wniebowzięcia NMP, Oceanarium czy wspomniane właśnie wcześniej molo.

Ten słynny deptak ma 220 metrów długości i 9 metrów szerokości. Pomost spacerowy znajduje się na wysokości około 4,5 metra n.p.m. W 2014 roku obiekt został poddany renowacji - założono między innymi kolorowe iluminacje świetlne.

Zobacz także: Rodzina podczas urlopu straciła 26 tys. zł. Tiktoker przestrzega innych turystów przed oszustwem

loader
Plaża w Jarosławcu - polski Dubaj
10 Zobacz galerię
fot. jaroslawiec24.pl/

RadioZET.pl/naszemiasto.pl/e-kg.pl/gazeta.pl