Zamknij

Kolejny kraj znosi restrykcje wjazdowe związane z pandemią. Zmiany wchodzą w życie od września

01.09.2022 14:52
Korea Południowa
fot. Shutterstock

Kolejny kraj luzuje obostrzenia wjazdowe dla turystów. Tym razem do tego grona dołącza Korea Południowa. W pierwszych dniach września wejdą tutaj w życie zasady, które ułatwią podróżowanie.

Rządy wielu krajów przygotowują się już na nadejście kolejnej fali pandemii koronawirusa, która zwykle towarzyszy porze roku, jaką jest jesień. Niektórzy przywódcy w związku z tym wprowadzają obostrzenia, ale są też tacy, którzy je łagodzą. Do tej drugiej grupy dołączyła właśnie Korea Południowa.

Azjatyckie państwo we wrześniu zmienia zasady wjazdu. Dzięki temu podróżowanie do tego regionu stanie się znacznie prostsze. Zobaczcie, o czym trzeba będzie pamiętać, aby tu wjechać.

Korea Południowa znosi restrykcje wjazdowe związane z pandemią. Zmiany wchodzą w życie od września

Władze Korei Południowej podjęły decyzję o tym, że znoszą obostrzenia wjazdowe związane z pandemią koronawirusa. Azjatycki kraj jako jeden z nielicznych wciąż utrzymywał konieczność okazywania negatywnego wyniku testu na COVID-19 dla wszystkich, którzy chcieli tu przyjechać. Teraz w końcu się to zmienia.

Wymagania te były dość surowe, bo badanie musieli wykonać do tej pory wszyscy jeszcze przed wyruszeniem na wyprawę - nawet jeśli mieli certyfikat świadczący o szczepieniu. Test PCR można było zrobić do 48 godzin przed podróżą, a antygenowy do 24 godzin. Jednak już od 3 września się to zmieni.

Tego dnia wchodzą w życie zmiany, które mówią o tym, że nie trzeba wykonywać testu przed podróżą. Jest jeden haczyk - w ciągu 24 godzin od dotarcia na teren kraju trzeba zrobić takie badanie.

Co o tym sądzicie? Wybierzecie się do tego państwa na urlop?

Źródło: Fly4free