Zamknij

Egzotyczny kraj w końcu otwiera granice dla turystów. Przez 9 miesięcy nie można było tu wjechać

12.11.2020 10:53
Chile
fot. Shutterstock

Doskonała wiadomość dla fanów dalekich podróży. Władze egzotycznego Chile ogłosiły właśnie, że po 9 miesiącach zamknięcia otwierają granice dla turystów z całego świata! Zobaczcie, jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby móc zwiedzić ten bajkowy region w Ameryce Południowej.

Pandemia koronawirusa od grudnia 2019 roku pustoszy świat. W związku z rosnącą liczbą zakażeń wiele państw wprowadza restrykcje, które mają na celu ochronić zdrowie i życie obywateli. Niektóre państwa ograniczają handel, zamykają muzea, kina, teatry, przechodzą na nauczanie zdalne, inne na nowo zamykają granice, a np. Grecja wprowadza godzinę policyjną.

Trochę pod prąd w tej sytuacji działa rajskie Chile. Południowoamerykański kraj już 17 marca zamknął swoje granice i nie wpuszczał turystów. Władze ogłosiły jednak, że po 9 miesiącach tego wyjątkowego trybu, zamierza powrócić do normalności! Już na początku grudnia podróżujący będą mogli znów wjechać do Chile.

Koronawirus: Chile otwiera granice dla turystów po 9 miesiącach zamknięcia

Rząd Chile poinformował właśnie, że już na początku grudnia zamierza otworzyć swoje granice dla turystów. Przez ostatnie 9 miesięcy bowiem kraj ten był zamknięty dla przyjeżdżających z zewnątrz, a powodem był rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus.

Co istotne, granice będą otwarte dla każdego - bez względu na to, z jakiego regionu przyjeżdża i jaka jest w tym regionie liczba osób zakażonych koronawirusem. W dodatku przyjezdni nie będą musieli na miejscu przechodzić żadnej kwarantanny. Jedynym warunkiem wjazdu będzie okazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Badanie będzie trzeba wykonać na 72 godziny przed wylotem.

Wjeżdżający do Chile będą musieli też zainstalować specjalną aplikację, za pomocą której rząd będzie mógł ich śledzić. Podróżujący będą musieli regularnie uzupełniać w niej dane o swojej obecnej lokalizacji. Przedstawiciele władz poinformowali także, że na razie zagranicznych turystów podejmować będzie tylko lotnisko w stolicy kraju, czyli Santiago de Chile.

Dodajmy tylko, że Chile jest bardzo atrakcyjnym dla podróżujących regionem. Andy, liczne parki narodowe, gejzery, wulkany czy pustynia Atakama to tylko nieliczne punkty, które warto odhaczyć choć raz w swoim życiu.