Zamknij

Kolejny europejski kraj wprowadza surowe restrykcje. Dotkną także turystów z Polski

13.11.2020 10:43
Hiszpania
fot. Shutterstock

Kolejny kraj wprowadza surowe zasady dla wszystkich przyjezdnych z zagranicy! Już od 23 listopada do Hiszpanii będzie można wjechać tylko po pokazaniu ujemnego wyniku testu na koronawirusa. Dotyczy to także turystów z Polski.

Pandemia koronawirusa wciąż trawi cały świat. Najgorzej sytuacja przedstawia się w dużych państwach Europy, ale też np. w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym właśnie rządy wielu krajów wprowadzają obostrzenia, które mają za zadanie zahamować rozprzestrzenianie się choroby COVID-19.

Do grona regionów, które postanowiły wprowadzić surowe zasady, dołączyła właśnie Hiszpania. Do tej pory to południowe europejskie państwo nie ograniczało wjazdu na swój teren. Od 23 listopada ma się to zmienić. Tym razem turyści będą musieli okazywać negatywny wynik testu na koronawirusa, jeśli będą chcieli przekroczyć granice Hiszpanii.

Koronawirus: Hiszpania wprowadza surowe restrykcje także dla Polaków

Do tej pory podróżni wjeżdżający do Hiszpanii w dobie pandemii koronawirusa musieli wypełnić specjalny formularz z uzupełnionym miejscem pobytu. Niestety sytuacja w kraju z dnia na dzień robi się coraz bardziej napięta - codziennie przybywa nawet 18 tys. zakażeń. Dlatego rząd postanowił zrobić wszystko, aby zahamować ten trend.

Od 23 listopada podróżujący do Hiszpanii z krajów o dużej liczbie zakażeń koronawirusem będą musieli okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Restrykcje obejmą niemal wszystkie kraje europejskie - z wyjątkiem Norwegii i Finlandii. Badanie należy wykonać w ciągu 72 godzin od planowanego wyjazdu, a jego wynik warto mieć ze sobą po angielsku.

Pandemia zbiera ogromne żniwo w Europie, a liczba zakażeń w wielu krajach przyrasta. Przypominamy, że w Grecji wprowadzona została godzina policyjna, a rząd polski wprowadził 9 listopada liczne obostrzenia, które mają na celu zmniejszyć liczbę zachorowań. Do 29 listopada edukacja prowadzona jest głównie w formie zdalnej, pozamykane są restauracje, galerie handlowe, muzea, kina i teatry.