Zamknij

Majówka 2021 zagrożona? MZ: Zbyt wcześnie oczekiwać, że będzie spędzana tak samo, jak 2 lata temu

07.04.2021 12:07
Koronawirus. Majówka 2021 zagrożona? MZ: Zbyt wcześnie oczekiwać, że będzie spędzana tak samo, jak 2 lata temu
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER/EASTNEWS

W środę 7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której poruszono temat zbliżającego się długiego weekendu majowego. Jak przyznał szef resortu zdrowia, trzeba liczyć się z tym, że podczas majówki będą obowiązywały obostrzenia.

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną i stale przybywa nowych zakażeń. Wciąż bardzo trudna jest także sytuacja w szpitalach. W związku z tym podczas ostatniej konferencji rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących aktualnie obostrzeń o ponad tydzień - do 18 kwietnia. Podczas spotkania prasowego poruszony został także temat majówki. Czy będzie można wyjechać lub spotkać się ze znajomymi?

Koronawirus w Polsce. Majówka w 2021 roku pod znakiem zapytania?

Majówka to ulubiony czas wielu Polaków. Niektórzy w tym czasie planują wyjazdy, inni z kolei stawiają na spotkania ze znajomymi przy grillu. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jak w tym roku będzie wyglądać długi weekend majowy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zapytany o to, czy na majówkę rząd otworzy gastronomię i obiekty sportowe, odpowiedział, że do tego okresu zostało jeszcze trochę czasu i że "przede wszystkim myślimy w pierwszej kolejności o przywracaniu edukacji".

Jest jeszcze sporo czasu do majówki. Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana tak samo jak 2 lata temu - powiedział szef resortu zdrowia.

Dodał także, że trzeba liczyć się z tym, że podczas długiego weekendu majowego będą obowiązywały obostrzenia.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak czekać na dalsze informacje.

Przypomnijmy, że wolne w majówkę w 2021 roku będzie od soboty 1 maja do poniedziałku 3 maja. Są to zatem trzy dni. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że według polskiego prawa za święto przypadające w sobotę (w tym wypadku Święto Pracy), przysługuje inny, dodatkowy dzień wolny. Najczęściej pracodawca odgórnie ustala termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników w firmie.

RadioZET.pl