Zamknij

Egzotyczny kraj zamyka granice dla turystów. Na wyspach wykryto nowe przypadki koronawirusa

08.03.2021 11:00

Od 8 marca Mauritius pozostaje zamknięty dla przyjezdnych spoza granic kraju. W ostatnim czasie zanotowano tutaj kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Władze podejrzewają, że patogen mogą roznosić turyści.

Mauritius
fot. Kreuzer, Martin/Travel Collection/East News

Pandemia koronawirusa szaleje na świecie. Sytuacja w wielu krajach wygląda źle i nie zanosi się na to, aby w kolejnych dniach miała się poprawić. Nic więc dziwnego, że władze państw podejmują kolejne decyzje o wprowadzaniu obostrzeń, które mają na celu ochronę zdrowia i życia obywateli.

Ostatnio takie kroki podjęły władze rajskiego Mauritiusa. Na położonym na Oceanie Indyjskim archipelagu zanotowano kolejne przypadki zachorowań na COVID-19. Istnieje szansa, że koronawirusa przywieźli tu turyści. W związku z tym zdecydowano o tymczasowym zamknięciu granic dla podróżujących na Mauritius z innych krajów.

Koronawirus: Mauritius zamyka granice dla turystów

W weekend minister zdrowia Mauritiusu, Kailesha Jagutpala, oznajmił, że od 8 marca granice państwa zostaną zamknięte dla przyjeżdżających z zewnątrz. Na stronie internetowej, która promuje tutejszą turystykę, widnieje zapis, że ma to potrwać przynajmniej tydzień. Rząd mówi jednak o tym, że zasady obowiązują do odwołania, a informacje o ewentualnych zmianach będą przekazywane na bieżąco.

Obostrzenia w tym egzotycznym kraju spowodowane są faktem, że w ostatnich dniach zanotowano na wyspach 6 przypadków koronawirusa. Decyzja dotyczy zakazu lądowania samolotów z zagranicznymi pasażerami na pokładzie. Wciąż jednak można się tutaj dostać za pomocą innych środków transportu. Osoby wjeżdżające do kraju jednak czeka 14-dniowa kwarantanna

Przypominamy, że w najbliższych dniach na Mauritiusie ma się rozpocząć akcja szczepień przeciw COVID-19. Wyspy zamieszkuje nieco ponad 1,2 mln ludzi. Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się tutaj 641 osób, z czego 10 zmarło.

Mauritius to wyspiarskie państwo w Afryce Wschodniej, które leży na Oceanie Indyjskim. Turyści chętnie przyjeżdżają tutaj o każdej porze roku, aby móc skorzystać z wysokiej temperatury, wielu słonecznych dni, a także z możliwości kąpieli w ciepłej i turkusowej wodzie. Czeka tu na nich także ciekawa kultura, pyszne jedzenie i wiele atrakcji.

Źródło: Turysci.pl

loader