Zamknij

Szwajcaria łagodzi obostrzenia. Nowe zasady już od 19 kwietnia

15.04.2021 14:56
Szwajcaria
fot. Shutterstock

Władze Szwajcarii zdecydowały o poluzowaniu restrykcji pandemicznych. Już od 19 kwietnia obywatele będą mogli funkcjonować według mniej surowych zasad. Zobaczcie, jak będzie wyglądał tutaj powrót do normalności.

Pandemia koronawirusa cały czas pustoszy świat, a trzecia fala zachorowań dotknęła większość krajów. Rządy państw wprowadzają kolejne ograniczenia, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Są jednak też takie regiony, które już widzą światełko w tunelu, co pozwala nieco poluzować obowiązujące zasady.

Do grona krajów, które postanowiły nieco "odpuścić" swoim obywatelom, dołączyła Szwajcaria. Już od 19 kwietnia wejdą tu w życie nowe, mniej restrykcyjne zasady. Związane jest to z tym, że państwo zaczęło sobie radzić z liczbą zachorowań.

Koronawirus: Szwajcaria łagodzi obostrzenia. Nowe zasady już od 19 kwietnia

Już 19 kwietnia w Szwajcarii zostaną poluzowane niektóre obostrzenia pandemiczne. Dzięki temu obywatele będą mogli liczyć na powrót do normalności w niektórych obszarach. Co takiego się zmieni w kraju od poniedziałku?

Rząd podjął decyzję o otwarciu kin i ogródków restauracji. Będzie można spożywać posiłki na miejscu na zewnątrz, ale będzie trzeba mieć na sobie maseczkę ochronną zdejmowaną wyłącznie na czas jedzenia. Z kolei w kinach i teatrach zajęta może być jedynie 1/3 dostępnych miejsc.

To nie koniec zmian. Od 19 kwietnia w Szwajcarii będą znów organizowane imprezy masowe z ograniczeniem liczby gości - na zewnątrz do 100 osób, a w pomieszczeniu do 50 osób. Studenci powrócą też na uczelnie.

Rząd podjął taką decyzję, gdyż w kraju notuje się liczbę zakażeń, która tylko nieznacznie wzrasta. Ostatnio jest to ok. 2 tys. przypadków na dobę. Przypominamy, że od początku pandemii w Szwajcarii koronawirusem zaraziło się 630 tys. z osób, z czego 10,5 tys. zmarło.

Jeżeli chcielibyście wybrać się tutaj na wycieczkę, przypominamy, że zasady wjazdu dla turystów wciąż pozostają bardzo restrykcyjne. Nie dość, że trzeba wykonać test na 72 godziny przed wyprawą, przyjazd należy zgłosić w ciągu dwóch dni od dotarcia na miejsce i trzeba tu też poddać się 10-dniowej kwarantannie.

Źródło: WP Turystyka