Zamknij

Europejski kraj wprowadza kwarantannę dla turystów z Polski. Nie zwalnia z niej nawet szczepienie

11.03.2021 09:18
Szwajcaria
fot. Ania Freindorf/REPORTER

Już od 22 marca osoby z Polski, które będą chciały wjechać do Szwajcarii, będą musiały odbyć kwarantannę. Okazuje się, że nie będą z niej zwolnieni nawet ci, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19.

Szwajcaria regularnie aktualizuje listę państw o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Okazuje się, że w ostatnim czasie do tego zestawienia dopisała także Polskę. W praktyce oznacza to tyle, że turyści nie będą mogli wjechać do Szwajcarii bez spełnienia kilku warunków.

Nowe zasady będą obowiązywały od 22 marca. Co trzeba będzie zrobić, aby móc spędzić czas w malowniczym kraju w Europie Zachodniej? Koniecznie sprawdźcie.

Koronawirus: Szwajcaria wprowadza kwarantannę dla turystów z Polski

Szwajcaria włączyła Polskę do listy krajów o wysokim ryzyku związanym z pandemią koronawirusa. Zgodnie z tym osoby z Polski, które będą chciały wjechać do Szwajcarii, będą musiały spełnić kilka warunków. Największą zmianą jest fakt, że będą one musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Okazuje się, że nie zwalnia z niej nawet zaszczepienie przeciw COVID-19.

Podróżujący z Polski będą musieli przede wszystkim posiadać przy sobie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Ponadto zobowiązani będą do wypełnienia elektronicznego formularza rejestracyjnego i poinformowania władz odpowiedniego regionu o swoim przyjeździe (będą na to mieli 2 dni).

Warto dodać też, że nowe restrykcje dotyczą także osób, które nie przyjeżdżają do Szwajcarii z Polski, ale 10 dni przed wyjazdem przebywały w naszym kraju dłużej niż 24 godziny.

O zmianach poinformowała Ambasada RP w szwajcarskim Bernie. Jeżeli wybieracie się w najbliższym czasie do Szwajcarii, koniecznie zapoznajcie się z tymi zasadami.