Zamknij

Dwa europejskie kraje wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla Polaków

04.12.2020 14:37
Koronawirus
fot. Shutterstock

Dwa popularne wśród Polaków europejskie kraje zdecydowały o wprowadzeniu dodatkowych restrykcji dla polskich turystów. Chodzi o popularne - również w okresie zimowym - Włochy i Austrię. Wygląda na to, że podróżujący do tych dwóch państw ludzie będą musieli się poddać obowiązkowej kwarantannie. Zobaczcie, od kiedy będzie obowiązywała ta zasada.

Europejskie kraje przygotowują się na tegoroczne święta Bożego Narodzenia, które będą zupełnie inne od dotychczasowych. W tym roku bowiem spędzimy je z myślą o pandemii, która zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, władze poszczególnych państw wprowadzają dodatkowe restrykcje, jakie będą obowiązywały zarówno obywateli, jak i chętnych na przyjazd tutaj turystów w okresie świąteczno-noworocznym.

Dwa europejskie kraje, które są bardzo popularne wśród polskich turystów, zdecydowały, że jeszcze w grudniu przyjeżdżający tutaj Polacy będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie. Koniecznie sprawdźcie, kiedy nowe restrykcje wejdą w życie w Austrii, a kiedy we Włoszech.

Koronawirus: Włochy i Austria wprowadzają obowiązkową kwarantannę dla Polaków

Włochy i Austria zmieniają zasady wjazdu na swoje terytoria - Polacy, którzy będą chcieli się tu dostać, będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie. We Włoszech zasada ta będzie dotyczyła osób, które będą tu wjeżdżać od 21 grudnia do 6 stycznia. Ci turyści będą mieli obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny. Z kolei w Austrii zasada ta wchodzi w życie już 7 grudnia. W tym kraju jednak kwarantannę będzie można skrócić do 5 dni.

Do restrykcji będą też musieli stosować się obywatele Włoch, którzy zechcą spędzić święta Bożego Narodzenia poza granicami kraju. Po powrocie w terminie do 6 stycznia będą musieli poddać się kwarantannie.

Przypominamy, że na terenie Włoch obowiązuje godzina policyjna, która trwa od godz. 22 do 5 rano. W Sylwestra ma zostać ona wydłużona do 7 rano. Władze kraju podjęły też decyzję o zamknięciu stacji narciarskich aż do 6 stycznia. Wszystkie te manewry mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w państwie.

Z kolei nowe przepisy w Austrii wejdą w życie już 7 grudnia i potrwają do 10 stycznia. W tym czasie osoby, wjeżdżające do kraju z państw o podwyższonym ryzyku zakażenia koronawirusem, będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Okres ten można skrócić do 5 dni. W jaki sposób? Pod 5 dniach izolacji trzeba będzie wykonać test. Jeśli da on wynik ujemny, reszta kwarantanny nie będzie obowiązywała.

Obecnie do krajów o "podwyższonym ryzyku" należą niemal wszystkie państwa Unii Europejskiej. Liczba zakażeń w krajach członkowskich rośnie i nic nie zapowiada poprawy sytuacji w kolejnych tygodniach.

Co sądzicie o tych zasadach?