Zamknij

Hotele i stoki narciarskie w Austrii zamknięte. Rząd przedłuża obostrzenia w kraju

07.12.2020 10:50
Stok narciarski w Austrii
fot. Shutterstock

Jeżeli chcieliście wybrać się na święta Bożego Narodzenia i na narty do Austrii, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Rząd kraju podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Nie będą działały hotele i wyciągi narciarskie. Jakie jeszcze restrykcje obowiązują w państwie?

Od 3 listopada w Austrii obowiązuje całkowity lockdown. Pozamykane zostały restauracje, kina, muzea, hotele, ale też ośrodki narciarskie i wyciągi. Wiele osób pracuje zdalnie. Rząd podjął decyzję o ścisłych restrykcjach, aby ograniczyć liczbę zakażeń koronawirusem. Pierwotne założenie było takie, że zasady będą obowiązywały do 6 grudnia. Wygląda jednak na to, że obostrzenia zostały właśnie przedłużone.

W praktyce oznacza to tyle, że hotele i wyciągi narciarskie wciąż pozostają zamknięte, a to ma ogromne znaczenie dla osób, które chciały się wybrać do Austrii na święta czy zimowy urlop. Przypominamy też, że władze wprowadziły obowiązkową kwarantannę dla turystów przyjeżdżający z krajów "wysokiego ryzyka".

Koronawirus: hotele i stoki narciarskie w Austrii zamknięte

Hotele, stoki, a także wyciągi narciarskie w Austrii pozostają zamknięte. Choć taki stan rzeczy miał utrzymywać się do 6 grudnia, rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń. Najnowsze ustalenia wyraźnie mówią, że restrykcje obejmujące wyciągi i ośrodki narciarskie mają obowiązywać teraz do 24 grudnia, a hotele mają pozostać zamknięte aż do 7 stycznia 2021 roku.

Wygląda na to, że przedsiębiorcy, którzy chcieli powitać klientów 7 grudnia, będą musieli się jeszcze wstrzymać. To samo zresztą muszą zrobić osoby, które chciały wybrać się do Austrii na narty lub na święta. Nieczynne stoki narciarskie, a także hotele utrudniają taką możliwość.

Władze Austrii zdecydowały się zaostrzyć restrykcje przyjazdowe dla podróżujących w okresie świątecznym, aby uniknąć gwałtownego wzrostu liczby chorych na COVID-19. Przypominamy też, że osoby z krajów o "wysokim ryzyku", które będą chciały wjechać do Austrii między 7 grudnia a 10 stycznia, będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie. Okres izolacji będzie można skrócić do 5 dni, jeśli po tym czasie wykona się test, który da wynik ujemny. Wówczas reszta kwarantanny zostanie anulowana.