Zamknij

Turyści uwięzieni w hotelu na Teneryfie. Około tysiąc osób objętych kwarantanną

Nina Czochara
25.02.2020 13:36
H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie
fot. Shutterstock

Około tysiąca turystów przebywających na wakacjach na Teneryfie zostało objętych przymusową kwarantanną. Okazało się, że jeden z gości hiszpańskiego obiektu jest zarażony koronawirusem - informują hiszpańskie media. Nikt nie może wejść do budynku ani go opuścić.

Koronawirusa wykryto u włoskiego lekarza pochodzącego z Lombardii, który od tygodnia przebywał wraz z żoną na wakacjach w hotelu H10 Costa Adeje Palace na południu Teneryfy. Mężczyzna sam poprosił o przeprowadzenie testów, kiedy tylko zaobserwował u siebie pierwsze objawy wirusa. Test przeprowadzony na miejscu dał pozytywny wynik. Obecnie mężczyzna przebywa w szpitalu uniwersyteckim w Santa Cruz de Tenerife.

Teneryfa. Kwarantanna hotelu z powodu koronawirusa

Hiszpańskie media informują, że w hotelu na Teneryfie znajduje się około 1000 gości. Wszyscy zostali poproszeni o pozostanie w pokojach i zostali objęci kwarantanną. Zarówno turyści, jak i pracownicy obiektu są teraz badani na obecność koronawirusa. 

- Sprawdzamy osoby, które miały kontakt z pacjentem, w tym osoby w hotelu - poinformowała rzeczniczka departamentu zdrowia Wysp Kanaryjskich.

Przed wejściami do kompleksu hotelowego stoją obecnie strażnicy pilnujący wstępu oraz przede wszystkim wyjścia z terenu hotelu H10 Costa Adeje Palace. 

Zobacz także

To trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w Hiszpanii. Wcześniej wykryto go u niemieckiego turysty wypoczywającego na innej z Wysp Kanaryjskich - La Gomera oraz u Brytyjczyka przebywającego na Majorce.

Reuters zwraca uwagę, że w tym tygodniu na Wyspach Kanaryjskich spodziewane są dziesiątki tysięcy turystów w związku z trwającymi tam festynami karnawałowymi.

Liczba zarażonych koronawirusem przekroczyła 80 tys. osób - wynika z najnowszych informacji. Z powodu wirusa zmarło ponad 2,7 tys. osób. Większość z nich zamieszkiwała w Chinach. Kolejne ogniska znajdują się m.in. w Korei Południowej, Włoszech, Japonii, Iranie i Singapurze.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: tvn24.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC