Zamknij

Na tych rajskich wyspach zanotowano tylko jeden przypadek koronawirusa! Poznajcie Wallis i Futunę

05.11.2020 08:14

Już sama nazwa Wallis i Futuna brzmi egzotycznie. Ale jeszcze bardziej egzotyczne w dobie pandemii koronawirusa jest to, że w tym malowniczym regionie do tej pory odnotowano tylko jeden przypadek zakażenia! Gdzie znajdują te wyspy?

Wallis i Futuna
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa od grudnia 2019 roku pustoszy cały świat. Do tej pory śmiercionośnym patogenem zaraziło się ponad 48 mln osób. Najgorzej sytuacja wygląda w dużych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Kolejne państwa wprowadzają obostrzenia, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

I choć wydawać by się mogło, że koronawirus dotarł już wszędzie, są miejsca, w których liczba zakażeń oscyluje wokół zaledwie kilku. Jednym z takich regionów są wyspy Wallis i Futuna, gdzie do tej pory zanotowano tylko jeden przypadek choroby COVID-19! I w dodatku osoba, która się zaraziła, jest już zdrowa.

Wallis i Futuna - na tych wyspach zanotowano tylko jeden przypadek koronawirusa

Wallis i Futuna to wyspy francuskie wchodzące w skład bajkowej Polinezji Francuskiej. Leżą one na Oceanie Spokojnym na północny wschód od wysp Fidżi oraz na zachód od Samoa. W skład archipelagu wchodzi ok. 20 wysp, a ich powierzchnia zajmuje 274 km2. Region ten zamieszkuje jedynie 16 tys. osób, z czego ponad 1 tys. mieszka w stolicy Wallis i Futuny - Mata Utu.

Tropikalne wyspy położone są w trudniej dostępnym zakątku świata, ale nie oznacza to, że nie da się tu wybrać na wakacje! Wysokie temperatury, duża liczba słonecznych dni, a także bliskość ciepłych wód z przepiękną rafą koralową sprawiają, że miłośnicy podróży obierają ten wyjątkowo egzotyczny cel wycieczek.

Wygląda na to, że region ten jest bezpieczny pod względem możliwości zakażenia koronawirusem. Do tej pory bowiem zanotowano tutaj tylko jeden przypadek choroby COVID-19. Nie wiadomo, czy chodziło o turystę, czy obywatela tego regionu, ale osoba ta wyzdrowiała.

Ten wyjątkowy region warto odwiedzić choć raz w życiu i przy okazji zwiedzić też inne okoliczne wyspy Oceanii. Tutejsi mieszkańcy zajmują się uprawą palm kokosowych, rybołówstwem, a ich życie toczy się w zupełnie innym tempie niż nasze.

Chcielibyście się tutaj wybrać?

loader