Zamknij

Pierwszy lokalny przypadek COVID-19 w Szanghaju od miesięcy! Ponad 100 osób na kwarantannie

10.11.2020 09:05

Chińskie media donoszą, że w Szanghaju pojawił się pierwszy lokalny przypadek zarażenia koronawirusem od miesięcy. W związku z tym na kwarantannę skierowano ponad 100 osób, a władze miasta próbują dociec, jak doszło do zakażenia.

Szanghaj
fot. Shutterstock

W Szanghaju pojawił się pierwszy lokalny przypadek choroby COVID-19 od miesięcy. "Global Times" donosi, że zakażony to 51-letni pracownik lotniska, który w niedzielę udał się do szpitala z objawami mogącymi wskazywać na koronawirusa. Mężczyzna gorączkował i wykonano mu test, który dał wynik dodatni.

Nie wiadomo, gdzie 51-latek mógł zarazić się śmiercionośnym patogenem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przebywał on w regionach o podwyższonym zagrożeniu zakażeniem i nie miał też styczności z mrożoną żywnością - wcześniej eksperci wykrywali na opakowaniach mrożonek koronawirusa.

Koronawirus: pierwszy lokalny przypadek COVID-19 w Szanghaju od miesięcy

Pracownik szanghajskiego lotniska, u którego wykryto w ostatnim czasie koronawirusa, na co dzień mieszka w wiosce Yingqian, która określona została jako region średniego zagrożenia zakażeniem. Władze Szanghaju rozpoczęły dochodzenie epidemiologiczne, które ma na celu ustalenie, gdzie 51-latek mógł się zarazić.

Na tym jednak nie koniec złych informacji z Chin. W ostatnim czasie odnotowano też jeden lokalny przypadek zachorowania na COVID-19 w mieście Tiencin niedaleko Pekinu. Zakażony to mężczyzna, który pracuje w chłodni, gdzie przechowywane jest mięso sprowadzane z Niemiec.

W związku z tymi przypadkami zakażenia ponad 100 osób trafiło na kwarantannę, a od części pobrano próbki i oczekują one w tej chwili na wyniki testu. Warto dodać, że w ostatnim czasie do Chin powróciło też wielu obywateli z zagranicy i w tej grupie odnotowano aż 32 przypadki zakażenia koronawirusem. Przez to właśnie władze Chin wprowadziły kolejne restrykcje - wstrzymane są m.in. podróże dla niemal wszystkich zagranicznych - nawet dla tych, którzy posiadają wizy.

Wszyscy powracający do kraju zostają poddani 14-dniowej kwarantannie w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu i muszą poddać się aż dwukrotnemu testowi na obecność koronawirusa.

Przypominamy, że do tej pory koronawirusem w Chinach zaraziło się 86 267 osób, z czego 4634 zmarły.

loader