Zamknij

Koronawirus u pracowników LOT-u, ULC i na Lotnisku Chopina w Warszawie

29.07.2020 09:29

Testy na obecność koronawirusa przeprowadzone wśród pracowników Lotniska Chopina w Warszawie, w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz PLL LOT dały wyniki pozytywne. Wszyscy, którzy mieli kontakt z zarażonymi osobami, trafili na kwarantannę – podaje radio RDC. Informację dotyczącą koronawirusa wśród pracowników LOT-u przekazał również jeden z naszych czytelników.

Lotnisko Chopina
fot. Shutterstock

Na lotnisku Chopina potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem wśród pracowników firm, które operują w warszawskim porcie. Graniczny inspektor sanitarny przekazał RDC, że jeden z tych przypadków dotyczy pracownika firmy działającej na lotnisku, a drugi pracownika LOT-u. Nie wiadomo jednak, czy jest to ten sam przypadek, który zgłaszał narodowy przewoźnik. 

Koronawirus w LOT i Urzędzie Lotnictwa Cywilnego

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o zarażonym pracowniku biurowym. Jak jednak zapewniono, nie miał on styczności z pasażerami i obsługą pokładową.

– Osoba, o której mowa, jest zatrudniona w jednej z firm, które działają na lotnisku Chopina, ale nie jest to pracownik portu. Osoba zarażona nie miała styczności z pasażerami i nie miała możliwości wchodzenia na teren portu jako pracownik – poinformował w rozmowie z "Wprost" Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Wśród chorych na COVID-19 znalazł się również mechanik ze spółki LOT AMS. Wszystkie osoby, które miały w ostatnich dniach bezpośredni kontakt z zakażonymi, zostały objęte kwarantanną.

Przypadek koronawirusa u pracownika potwierdził również Urząd Lotnictwa Cywilnego. To również osoba zatrudniona w biurze, która nie miała styczności z pasażerami. ULC zareagował natychmiastowo i podjęta została decyzja o odwołaniu spotkań zewnętrznych. Sanepid zaopiekował się wszystkimi osobami, które miały kontakt z tym pracownikiem.

Źródło: RDC, Wprost