Zamknij

Krzyż na Giewoncie i śmigłowiec TOPR na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

29.11.2021 09:09
Giewont
fot. Shutterstock

Na facebookowej stronie "Tatromaniak" pojawiła się niesamowita fotografia, która przedstawia krzyż na Giewoncie i przelatujący obok niego helikopter TOPR na tle Księżyca. Materiał doczekał się wielu komentarzy i setek udostępnień. Musicie to zobaczyć.

Giewont to popularny masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Na szczycie tej góry znajduje się kultowy już 15-metrowy stalowy krzyż, który jest celem wędrówek wielu turystów. Ale okazuje się, że nie tylko. Ten charakterystyczny obiekt, do którego też regularnie odbywają się pielgrzymki, jest bardzo chętnie fotografowany - również przez profesjonalistów.

Ostatnio do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie ukazujące Giewont i stojący na nim krzyż na tle majestatycznego Księżyca. Artyście, który wykonał tę pracę, udało się do tego wszystkiego złapać na fotce także śmigłowiec TOPR. Musicie to zobaczyć.

Zobacz także: Kasprowy Wierch pod grubą warstwą śniegu i nad chmurami. Do sieci trafiło niezwykłe zdjęcie

Krzyż na Giewoncie i śmigłowiec TOPR na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć

Na facebookowej stronie "Tatromaniak" pojawiło się ostatnio zdjęcie, które wywołało niemałe zamieszanie wśród fanów gór. Praca przedstawia okazały krzyż na Giewoncie, a także przelatujący obok niego śmigłowiec TOPR na tle Księżyca.

Tę fotografię wykonał pod koniec listopada Petr Lukeš. Pochwalił się nią w mediach społecznościowych i przy okazji zdradził, skąd udało mu się uchwycić taki obrazek. Okazuje się, że Petr przebywał wówczas w Kościelisku, zatem odległość od fotografowanego obiektu wynosiła niecałe 5 km.

Materiał błyskawicznie rozszedł się po sieci. Udostępnili go nie tylko sympatycy gór z "Tatromaniaka", ale też inni internauci. Doczekał się on tysięcy polubień i wielu komentarzy.

Niesamowity strzał.

 

Piękny widok.

 

Po prostu przepięknie - piszą obserwatorzy.

A wy co sądzicie o tej fotce?

Źródło: Tatromaniak