Zamknij

Które lotniska w Polsce mają największe opóźnienia lotów? Zobacz zestawienie

Nina Czochara
14.03.2018 13:42
Najmniej punktualne lotnisko
fot. Shutterstock

Punktualność lotów liczy się dla wielu podróżnych. Właśnie dlatego firma Air Help wyłoniła najmniej i najbardziej punktualne lotniska w Polsce. Okazuje się, że najwięcej opóźnionych i odwołanych lotów było na lotnisku Chopina w Warszawie.

Zestawienie dotyczące punktualności polskich lotnisk przygotowała firma Air Help, która się zajmuje odszkodowaniami lotniczymi.

Lotnisko Chopina jako najmniej punktualny port lotniczy

Okazuje się, że najwięcej opóźnionych i odwołanych lotów było na Lotnisku Chopina w Warszawie. Na największym porcie lotniczym w Polsce aż jedna czwarta połączeń - 18 tysięcy samolotów - było w zeszłym roku opóźnionych przynajmniej o 15 minut albo odwołanych.

Jak podaje Air Help, gdyby wszyscy ci pasażerowie ubiegali się o rekompensaty od przewoźników za niepunktualny lot, to przewoźnicy musieliby wypłacić aż 136 milionów złotych odszkodowania. Ale oczywiście nie wszyscy pasażerowie o takie rekompensaty się ubiegają.

Co ciekawe - na drugim miejscu w tym niechlubnym rankingu - jest lotnisko w Rzeszowie-Jasionce. Tam jest mniej więcej 8 lotów dziennie, a i tak jedna piata z nich odbywa się z problemami...

Przeczytaj także: Decyzja zapadła. Lotnisko Fryderyka Chopina zostanie zamknięte

Najlepiej latać z... Katowic

W takim razie, skąd latać, aby nie musieć koczować na lotnisku? Jak podała firma Air Help, najmniej kłopotów z opóźnieniami czy odwołanymi lotami mieli pasażerowie w Katowicach.

Najlepsze noty w punktualności mają porty lotnicze: Katowice-Pyrzowice, Wrocław-Strachowice oraz Gdańsk-Rębiechowo.

Życzymy szczęśliwego i punktualnego lotu!

Zobacz także

___

RadioZET.pl/AJ/NC