Zamknij

Kuba wprowadza nowe zasady wjazdu. Duże zmiany dla wszystkich podróżujących

Jolanta Waligóra
10.01.2022 15:13
Kuba wprowadza nowe zasady wjazdu. Duże zmiany dla wszystkich podróżujących
fot. SHUTTERSTOCK

Władze Kuby w środę 5 stycznia 2022 zaostrzyły zasady wjazdu do kraju. Restrykcje wprowadzono w związku z rosnącą liczbą zakażeń nowym wariantem koronawirusa. Sprawdź, co się zmieniło i jakie teraz trzeba spełnić warunki, aby przekroczyć granicę.

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa, a nowy wariant COVID-19 Omikron rozprzestrzenia się na świecie w błyskawicznym tempie. W związku z tym coraz więcej państw zaostrza restrykcje wjazdowe. Ostatnio na taki krok zdecydowały się m.in. władze Grecji.  Od 19 grudnia wszyscy podróżujący tam muszą przedstawiać negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19. Teraz na podobne rozwiązanie zdecydował się kolejny kraj - tym razem Kuba.

Kuba wprowadza nowe zasady wjazdu. Duże zmiany dla wszystkich podróżujących

Nowe zasady weszły w życie w środę 5 stycznia. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, wszyscy zaszczepieni turyści przy wjeździe do kraju muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR w kierunku koronawirusa. Badaniu muszą poddać się nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Z okazania certyfikatu potwierdzającego przyjęcie szczepionki zwolnione są dzieci do 12. roku życia.

W nieco gorszej sytuacji są niezaszczepieni podróżujący. Zgodnie z nowymi zasadami, oprócz przedstawienia negatywnego wyniku testu zobowiązani są oni do odbycia 8-dniowej kwarantanny w wyznaczonym hotelu. Turyści siódmego dnia pobytu muszą ponownie poddać się badaniu w kierunku koronawirusa. Dopiero gdy jego wynik będzie negatywny, mogą opuścić hotel i zacząć zwiedzać Kubę. 

Zobacz także:  Europejski kraj wprowadza zakaz palenia papierosów na plażach. Przewidziano surowe kary 

Ponadto od 5 stycznia na lotniskach zwiększona zostanie liczba losowych testów PCR dla podróżnych.

RadioZET.pl