Zamknij

LOT chwali się startem rejsów wakacyjnych. Które trasy są najchętniej wybierane?

13.07.2020 12:00

Jak podało biuro prasowe LOT-u, już prawie 200 tysięcy pasażerów kupiło bilety na zagraniczne połączenia, głównie na wakacyjne trasy. Które kierunki cieszą się największą popularnością wśród Polaków?

Samolot linii LOT
fot. Jakub Wysocki/Reporter/East News

LOT wznowił rejsy na wakacyjnych trasach od lipca. W ramach akcji #LOTnaWakacje uruchomił 130 połączeń do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji urlopowych. W rozkładzie lotów pojawiły się m.in. takie kraje jak: Chorwacja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy, Malta, Czarnogóra czy Grecja. Teraz narodowy przewoźnik chwali się świetnymi wynikami. 

– Od ogłoszenia programu sprzedaliśmy już prawie 200 tysięcy biletów, każdego dnia wzrasta wypełnienie samolotów. Dlatego planujemy rozwijać wakacyjną ofertę w kolejnych miesiącach – mówi cytowany w komunikacie prezes LOT Rafał Milczarski.

LOT. Najpopularniejsze kierunki wakacyjne

Linia podała też, które wakacyjne trasy najlepiej się sprzedają. Okazuje się, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni akcji #LOTnaWakacje klienci najchętniej kupowali bilety do Barcelony, Burgas, na Majorkę, Korfu, Zakynthos, Rodos, do Splitu i Dubrownika.

– Po długim okresie zawieszenia ruchu międzynarodowego i obostrzeniach w życiu społecznym i gospodarczym, Polacy chcą wypoczywać w zagranicznych kurortach przy gwarantowanej pięknej pogodzie – powiedział Rafał Milczarski. 

Dodał, że ze względu na coraz większe zainteresowanie podróżami za granicę, stale analizują potencjał uruchamiania nowych tras i uzupełniania częstotliwości już obsługiwanych połączeń. Przypomniał jednocześnie, że sytuacja pandemiczna w poszczególnych krajach dynamicznie się zmienia, dlatego oferta połączeń musi być dostosowywana do zmieniających się obostrzeń i regulacji. 

Narodowy przewoźnik przywraca też inne rejsy międzynarodowe. Jak podaje "Rzeczpospolita", linia lata już m.in. do Amsterdamu, Paryża, Duesseldorfu, Bukaresztu, Kijowa, Tokio, Toronto i Seulu. Od 15 lipca uruchomi kolejne kierunki: Londyn, Berlin, Pragę, Kijów, Frankfurt, Hamburg, Mediolan, Genewę, Istambuł, Belgrad i Tallin.

Źródło: "Rzeczpospolita"