Zamknij

LOT nie zabrał na pokład kilkunastu pasażerów. Przewoźnik podstawił za mały samolot

22.07.2022 14:01
LOT nie zabrał na pokład kilkunastu pasażerów. Przewoźnik podstawił za mały samolot
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Kilkunastu pasażerów LOT-u nie odleciało z austriackiego lotniska do Polski, bo podstawiony samolot był za mały. Rzecznik linii poinformował, że wszyscy podróżni otrzymali propozycję rejsów alternatywnymi trasami.

Jak czytamy na portalu tvn24.pl, w czwartek wieczorem do redakcji Kontaktu 24 napisał pasażer linii LOT. Mężczyzna poinformował, że na lotnisku w Wiedniu okazało się, że w samolocie lecącym do Warszawy o 19.30 nie ma miejsca dla 16 osób. W efekcie grupa podróżnych nie wyleciała do Polski.

Zobacz także: Linia lotnicza ostrzegła pasażerów, że zabierze na pokład tylko bagaże podręczne. Innych nie obsłuży

LOT nie zabrał na pokład kilkunastu pasażerów. Przewoźnik podstawił za mały samolot

Pasażer wyjaśnił, że na austriackim lotnisku, godzinę przed odlotem, okazało się, że 16 losowych osób nie poleci do Polski. Przewoźnik miał podstawić za mały samolot. 

"Nikogo z LOT-u nie było na lotnisku, początkowo nie zostaliśmy poinformowani, co dalej. Po kontakcie z infolinią LOT-u okazało się, że centrala w Warszawie nic nie wie o tej sytuacji" - relacjonował internauta, cytowany przez portal tvn24.pl.

Podróżny napisał, że finalnie dowiedział się, że linia LOT zapewni im nocleg w hotelu i zorganizuje rejs do Warszawy. Zaznaczył jednak, że lot zaplanowany jest dopiero na kolejny dzień (piątek rano) i z przesiadką w Stambule w Turcji. 

Mamy o 10.30 polecieć do Turcji i tam czekać na lotnisku trzy godziny na transfer do Warszawy. Wygląda to bardzo nieciekawie - poinformował pasażer.

Portal tvn24.pl postanowił skontaktować się z rzecznikiem LOT-u. Krzysztof Moczulski potwierdził to zdarzenie oraz zapewnił, że wszyscy pasażerowie otrzymali propozycję rejsów alternatywnymi trasami.

"Z przyczyn technicznych wieczorna rotacja rejsu do Wiednia była wykonana przez mniejszy niż pierwotnie zaplanowano samolot. Wszyscy pasażerowie otrzymali propozycję rejsów alternatywnymi trasami oraz wszelkie świadczenia wynikające z przepisów dotyczących zakłóconych rejsów" - przekazał rzecznik PLL LOT.

Zobacz także: Alarm bombowy na pokładzie Wizz Air. Awaryjne lądowanie i ewakuacja samolotu lecącego do Polski

RadioZET.pl/tvn24.pl