Zamknij

LOT ogłosił kolejne połączenie do USA. Nowa trasa do Waszyngtonu

Redakcja
30.12.2019 14:28
Waszyngton
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią 2 czerwca bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu - podaje "Rynek Lotniczy". Nowa, dalekodystansowa trasa z Polski będzie realizowana trzy razy w tygodniu. 

Zniesienie wiz do USA sprawiło, że narodowy przewoźnik coraz mocniej rozwija się na amerykańskim rynku. Połączenie do Waszyngtonu będzie trzecią trasą z Polski do Stanów Zjednoczonych, którą LOT planuje otworzyć w przyszłym roku. Od maja ma wystartować trasa z Krakowa do Nowego Jorku, a od sierpnia  z Warszawy do San Francisco

LOT: nowa trasa z Warszawy do Waszyngtonu

Rejsy do stolicy USA będą realizowane Boeingami 787 Dreamliner. Samoloty pokonają na tej trasie około 7 tys. km, a lot potrwa nieco ponad 9 godzin.  Połączenia będą realizowane od 2 czerwca 2020 roku według następującego rozkładu.

  • Warszawa-Waszyngton: 16.50-20.30 - we wtorki, piątki i niedziele
  • Waszyngton-Warszawa: 22.25-13.25 - we wtorki, piątki i niedziele

Zobacz także

Zagłosuj

Czy byłeś/byłaś kiedyś w USA?

Liczba głosów:

– Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia - powiedział Rafał Milczarski, prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, w rozesłanym mediom komunikacie.

Prezes LOT podkreślał już, że rynek amerykański cieszy się bardzo dużą popularnością. Zwiększyło ją w ostatnim czasie zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE:

•  USA: atrakcje, parki, zabytki. Co warto zobaczyć w USA? [Przewodnik]

•  Floryda. Co zobaczyć? Przewodnik po atrakcjach - Key West, centrum NASA i aligatory

Źródło: rynek-lotniczy.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC