Zamknij

LOT ogłosił nową trasę krajową. Połączenie wystartuje jeszcze w czerwcu

18.05.2022 12:05
LOT ogłosił nową trasę krajową. Połączenie wystartuje jeszcze w czerwcu
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Dobra wiadomość dla wszystkich osób spragnionych podróży po Polsce - PLL LOT właśnie ogłosił uruchomienie nowej trasy krajowej. Połączenie zostanie zainaugurowane w drugiej połowie czerwca.

LOT rozpieszcza swoich klientów. Zaledwie w kwietniu pisaliśmy, że narodowy przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy z Polski. 31 maja wystartuje połączenie z Warszawy do Kairu, które będzie realizowane aż pięć razy w tygodniu. Nieco później, bo 6 czerwca, zainaugurowane zostaną rejsy do Prisztiny, stolicy Kosowa. Do południowoeuropejskiego kraju samoloty będą latały z Warszawy cztery razy w tygodniu. 

Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek. PLL LOT właśnie ogłosił, że już niebawem uruchomi kolejne połączenie - tym razem krajowe.

LOT ogłosił nową trasę krajową. Połączenie wystartuje jeszcze w czerwcu

Narodowy przewoźnik wznowi letnie połączenie z Krakowa do Bydgoszczy. Trasa zostanie zainaugurowana 18 czerwca br. Samoloty PLL LOT będą latać ze stolicy Małopolski dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek oraz sobotę. Rejs będzie trwać około 1 godz.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że połączenie z Krakowa do Bydgoszczy było też realizowane w minione wakacje. Trasa ta wraca więc do letniego rozkładu lotów PLL LOT po niemal rocznej przerwie.

Zobacz także: Izrael zmienia zasady wjazdu. Znosi wszystkie obostrzenia dla podróżnych

Co więcej - jak podaje portal rynek-lotniczy.pl - narodowy przewoźnik postanowił także zwiększyć liczbę rejsów na trasie Warszawa-Bydgoszcz. Od 17 czerwca loty do stolicy Polski odbywać się będą aż siedem dni w tygodniu. Obecnie połączenie to realizowane jest od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

"Zbliżający się sezon wakacyjny sprzyja planowaniu podróży, a turyści coraz chętniej wybierają Polskę jako cel swoich wojaży. Bezpośrednie połączenie Bydgoszczy z Krakowem jest idealne na zaplanowanie krótkiego city break-u w stolicy Małopolski i w jej okolicach. Jestem również przekonany, że to połączenie będzie popularne wśród mieszkańców południa Polski. Jest to znakomita okazja na przekonanie się, jak uroczym miastem jest Bydgoszcz i region Kujaw. Zwiększona liczba połączeń z Warszawą to z kolei świetna wiadomość dla osób planujących podróże zagraniczne. Rozkład lotów dopasowany jest tak, aby zapewnić jak najkrótszy czas przesiadki na dalsze rejsy z bogatej siatki PLL LOT" - powiedział Michał Fijoł, wiceprezes zarządu PLL LOT, cytowany przez portal rynek-lotniczy.pl.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to niemal 2,6 mln osób. W 2019 roku - ostatnim przed pandemią - z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znalazły się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Oferuje je 20 linii - zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i niskokosztowi.

Zobacz także: Pilot zostawił na niebie wyjątkowy napis. Nawiązał do wojny w Ukrainie

Kraków - Wawel
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl/PAP(Rafał Grzyb)