Zamknij

LOT ogłosił nowość w krajowych trasach. To będzie najkrótsze połączenie w siatce

Nina Czochara
13.06.2018 09:21
Lublin
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły rozpoczęciu lotów na trasie między Warszawą a Lublinem. Od 3 września połączenia między tymi miastami będą realizowane pięć razy w tygodniu. To najkrótsza trasa w siatce – oba lotniska dzielą tylko… 194 kilometry.

Regularne połączenie lotnicze między Warszawą z Lublinem wraca do rozkładu po ponad 3,5 roku przerwy (poprzednio realizował je Eurolot). PLL LOT postanowiły przywrócić tę trasę od 3 września 2018. Loty z Lublina do stolicy będą najkrótszymi regularnymi połączeniami lotniczymi w siatce polskiego przewoźnika (odległość między lotniskami wynosi zaledwie 194 km).

LOT: z Warszawy do Lublina 5 razy w tygodniu

Pasażerowie mają do wyboru rejsy w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:40, a lądował w Lublinie o 14:25. Połączenie z Lublina zaplanowane jest na godz. 15.10, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16.00.

Ceny za bilet mają zaczynać się od 99 zł w jedną stronę i 169 zł za lot w obie strony. Połączenie krajowe między polskimi miastami będzie realizowane Bombardierami Q400, zabierającymi na pokład 78 pasażerów.

Warszawa-Lublin to dziesiąte połączenie krajowe w siatce polskiego przewoźnika. W ramach rejsów tego typu LOT oferuje możliwość podróżowania nie tylko z Warszawy do Lublina, ale także do Gdańska, Rzeszowa, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Poznania i Szczecina oraz z Krakowa do Gdańska.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

•  Kolejna nowość od LOT-u. Polecimy do Turynu

•  To będzie najdłuższy lot świata. Samolot pokona trasę ponad 15 tys. km!

___

RadioZET.pl/NC