Zamknij

LOT uruchomi aż 5 nowych tras. Niezwykłe nowości ruszą już pod koniec maja

09.05.2022 15:09
Samolot LOT
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

PLL LOT już niedługo wystartują z kilkoma nowościami w swojej siatce lotów. Pod koniec maja będzie można polecieć z narodowym przewoźnikiem m.in. z Warszawy do Bombaju w Indiach, Kairu w Egipcie czy Sarajewa w Bośni i Hercegowinie. Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży. 

Jak przekazał dziennikarzom prezes spółki Rafał Milczarski z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, LOT przestał latać do Rosji, Białorusi i na Ukrainę." Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń" – powiedział Milczarski.

Jakie nowości PLL LOT wystartują w najbliższym czasie?

PLL LOT ruszają z nowymi połączeniami

LOT już 31 maja zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa-Bombaj – połączenie do Indii było zapowiadane przez polskiego przewoźnika pod koniec marca

Trasa ma być całoroczna, dostępna dwa razy w tygodniu w sezonie letnim. Bombaj, obok Delhi, będzie drugim miastem w Indiach, do którego będą latać dreamlinery LOT-u.

Ale to dopiero początek. Również 31 maja wystartuje nowe połączenie z Warszawy do Kairu w Egipcie. Rejsy zaplanowano aż pięć razy w tygodniu przez cały sezon letni. Loty będą realizowane przez samoloty typu Embraer 190, które mogą zabrać na pokład 106 pasażerów.

Dzień wcześniej, 30 maja, PLL LOT uruchomią trasę Warszawa-Sarajewo w Bośni i Hercegowinie.  "Będzie to całoroczne połączenie wykonywane pięć razy w tygodniu. To jest nasze kolejne połączenie bałkańskie, ale pierwsze do Bośni i Hercegowiny" – powiedział prezes LOT-u. Rejsy na tej trasie mają być obsługiwane przez samolot typu embraer, a lot ma trwać niecałe dwie godziny.

Pod koniec miesiąca, 27 maja, LOT ruszy z połączeniem do Baku w Azerbejdżanie. Rafał Milczarski zapowiedział, że będzie to trasa całoroczna, wykonywana cztery razy w tygodniu. Czas rejsu na trasie Warszawa-Baku ma potrwać ok. 4 godz. 10 min.

Kolejna nowość pojawi się 6 czerwca – wtedy zostanie uruchomione połączenie do Prisztiny w Kosowie. W tym przypadku będzie to połączenie sezonowe, realizowane do 29 września 2022 r., cztery razy w tygodniu. Loty do stolicy Kosowa będą wykonywane samolotami typu Embraer 195, który na pokład może zabrać do 118 pasażerów.

Źródło: PAP (Aneta Oksiuta), PLL LOT