Zamknij

LOT uruchomi dwa nowe połączenia. To popularne kierunki turystyczne

31.12.2021 10:47
LOT uruchomi dwa nowe połączenia. To popularne kierunki turystyczne
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Polskie narodowe linie lotnicze LOT ogłosiły dwie nowości w siatce połączeń z Rzeszowa. Latem będziemy mogli polecieć do Szyman i Odessy. To jednak nie koniec niespodzianek, ponieważ przewoźnik przywróci także popularne połączenie do chorwackiego Zadaru.

LOT co jakiś czas ogłasza kolejne nowości w swojej siatce lotów. Ostatnio pisaliśmy, że narodowy przewoźnik od 3 czerwca 2022 roku uruchomi połączenie z Krakowa na nowojorskie lotnisko Newark. Rejsy na tej trasie zostaną wznowione po 11 latach przerwy. Teraz natomiast pojawiła się informacja o uruchomieniu lotów do Szyman i Oddesy oraz wznowieniu hitowego połączenia do Zadaru.

LOT uruchomi dwa nowe połączenia. To popularne kierunki turystyczne

Jak podaje portal fly4free.pl, 12 czerwca 2022 LOT uruchomi pierwszą z dwóch nowości z Rzeszowa - w niedzielę zainaugurowane zostanie połączenie do Odessy na Ukrainie. Rejsy na tej trasie będą odbywać się raz w tygodniu, a lot będzie trwać około 2 godzin. 

Zobacz także:  Awantura na pokładzie samolotu. Kobieta uderzyła innego pasażera za to, że nie miał maseczki

Odessa położona jest nad Morzem Czarnym. Na początku 2020 roku, z liczbą mieszkańców przekraczającą 1 mln, zajmowała trzecie miejsce (po Kijowie i Charkowie) wśród najludniejszych ukraińskich miast. Znajdują się tam liczne zabytki i atrakcje, jak Filharmonia Miejska, Uniwersytet Odeski i Schody Potiomkinowskie.

Kilka dni później, bo 18 czerwca, wystartuje kolejne połączenie z Rzeszowa, tym razem krajowe. W sobotę LOT zainauguruje trasę na lotnisko w Szymanach położone na Mazurach. 

To jednak nie koniec niespodzianek. Polskie narodowe linie lotnicze LOT w sezonie letnim przywrócą także hitowe połączenie do chorwackiego Zadaru. Pierwszy lot został zaplanowany na 18 czerwca. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu - w każdą sobotę.

Zadar położony jest w przepięknej Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Jest piątym co do wielkości miastem kraju. Znajdziemy tam wiele zabytków i atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należą m.in. romańska katedra św. Anastazji, kościół przedromański św. Donata czy rzymskie forum i ruiny budowli rzymskich.

Zobacz także:  To najbardziej punktualne linie lotnicze na świecie. Na liście znany przewoźnik z Europy [Ranking]

RadioZET.pl/fly4free.pl