Zamknij

LOT uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To idealny kierunek na wakacje

20.05.2022 13:57
LOT uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To idealny kierunek na wakacje
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Polskie linie lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie dwóch nowych połączeń z Polski. W sezonie letnim będziemy mogli polecieć do popularnego wśród turystów kraju - Chorwacji.

PLL LOT nie zwalniają tempa. Zaledwie na początku miesiąca pisaliśmy, że narodowy przewoźnik zapowiedział uruchomienie aż pięciu nowych tras z Polski. Pod koniec maja pasażerowie będą mogli polecieć z Warszawy do Bombaju w Indiach, Kairu w Egipcie, Sarajewa w Bośni i Hercegowinie oraz Baku w Azerbejdżanie. Nieco później, bo 6 czerwca, pojawi się kolejna nowość - wówczas uruchomione zostanie połączenie ze stolicy do Prisztiny w Kosowie. 

Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek. Właśnie LOT zapowiedział uruchomienie kolejnych dwóch tras z Polski. To prawdziwa wakacyjna perełka.

LOT uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To idealny kierunek na wakacje

Jaką podaje portal pasazer.com, PLL LOT uruchomią dwie nowe trasy do Rijeki w Chorwacji. Miasto to leży w północno-zachodniej części kraju nad Zatoka Rijecką Morza Adriatyckiego.

Chociaż Rijeka jest popularnym punktem przesiadkowym dla turystów odwiedzających wyspy Dalmacji, tak naprawdę na dłużej zatrzymuje się tutaj niewiele osób. A szkoda, bo miasto to może pochwalić się wspaniałymi widokami i wieloma zabytkami. Warto też podkreślić, że Rijeka - jako pierwsza miejscowość w Chorwacji - zdobyła tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Zobacz także: Pasażerka urodziła dziecko w samolocie. Na drugie imię dała mu "Sky"

LOT zainauguruje połączenie z Lotniska Chopina do Rijeki już w niedzielę 5 czerwca. Start zaplanowany został na godzinę 13:40, a lądowanie - 15:30. Po ok. godzinnym postoju na chorwackim lotnisku samolot narodowego przewoźnika uda się w drogę powrotną. Pasażerowie dotrą do Warszawy o 18:10. 

Niedługo później, bo w niedzielę 3 lipca, zainaugurowanie zostanie połączenie do Rijeki z Zielonej Góry. Samolot wystartuje z Polski o 15:35, żeby wylądować w Chorwacji o 17:30. Z kolei rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 18:05. Pasażerowie dotrą na lotnisko w Babimoście o 19:55.

RadioZET.pl/pasazer.com