Zamknij

LOT wprowadza zmiany w jesiennym rozkładzie lotów. Wrócą popularne kierunki

29.07.2020 14:49

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że od września zaczną powoli przywracać siatkę połączeń i zwiększać częstotliwość rejsów, głównie na trasach europejskich. Po długiej przerwie mają też zostać wznowione połączenia długodystansowe. 

Samolot LOT
fot. Jan Kucharzyk/East News

Z powodu dużego zainteresowania akcją #LOTnaWakacje, czyli rozbudowaną siatką wakacyjnych tras i atrakcyjnymi cenami biletów, narodowy przewoźnik postanowił przedłużyć funkcjonowanie wielu połączeń. Dzięki temu jeszcze jesienią będzie można polecieć m.in. do Aten, na Zakynthos, Korfu i na Santorini. 

Dane sprzedażowe w pierwszym miesiącu wakacyjnej akcji LOT-u pokazały, że ponad 260 tys. osób zdecydowało się skorzystać z oferty narodowego przewoźnika, odwiedzając m.in. Chorwację, Grecję, czy Bułgarię. 

LOT wznowi więcej tras jesienią

Polskie Linie Lotnicze przekazały też, że już od 1 września zwiększą liczbę połączeń na niemal wszystkich kierunkach europejskich nastawionych nie tylko na ruch turystyczny, ale również biznesowy. Do prawie dwudziestu rejsów tygodniowo wzrośnie liczba częstotliwości połączeń do Brukseli, Pragi, Budapesztu i Wilna.

– Jesienią nasza siatka połączeń i liczba częstotliwości będzie odpowiadała potrzebom pasażerów biznesowych, umożliwiając również turystykę w ramach Starego Kontynentu. Uzupełnimy ofertę połączeń do Europy Zachodniej i zwiększymy częstotliwości rejsów m.in. do Brukseli, Paryża, Kopenhagi czy Frankfurtu. W ramach naszego regionu CEE zaoferujemy pasażerom więcej regularnych lotów do Pragi, Sofii, Lwowa czy Wilna – mówi Krzysztof Moczulski, z-ca dyrektora komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u.

Dodał, że w planach mają kolejne kierunki m.in. Stambuł, Tel-Awiw i Sztokholm, ale decyzje o ich uruchomieniu uzależnione są od stabilizacji sytuacji epidemicznej w tych regionach. 

Podstawą wrześniowej siatki LOT-u będą połączenia europejskie, ale pewne zmiany planowane są także na kierunkach dalekodystansowych. Jesienią polski przewoźnik chce powrócić na wybrane trasy na Dalekim Wschodzie, m.in. do Pekinu czy do New Delhi.

Źródło: LOT, fly4free.pl