Zamknij

LOT wprowadza zmiany w letniej siatce połączeń. Przewoźnik odwołuje niektóre rejsy

07.07.2022 12:05
LOT wprowadza zmiany w letniej siatce połączeń. Przewoźnik odwołuje niektóre rejsy
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o wprowadzeniu zmian w swojej siatce połączeń. W ten sposób chcą "ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego". Wiadomo, które rejsy zostały anulowane.

Po ponad dwóch latach pandemicznych obostrzeń podróże powoli wracają do normalności. Popyt na wyjazdy zagraniczne cały czas rośnie. Jednocześnie wiele lotnisk zmaga się z brakami kadrowymi, a część pracowników linii lotniczych strajkuje. W efekcie pasażerowie stoją w wielogodzinnych kolejkach, a loty są opóźnione.

Zobacz także: Najmniejsze lotnisko w Polsce startuje z 2 nowymi trasami. To popularne kierunki wakacyjne

Aby odciążyć przeładowany po pandemii system, linie lotnicze w całej Europie odwołują rejsy. Jakiś czas temu pisaliśmy, że na taki krok zdecydował się m.in. niemiecki przewoźnik Lufthansa, który anulował kilka tysięcy lotów w te wakacje. Zlikwidowane zostaną połączenia z lotnisk we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Teraz podobną decyzję podjął PLL LOT.

LOT wprowadza zmiany w letniej siatce połączeń. Przewoźnik odwołuje niektóre rejsy

Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zmodyfikować swój letni rozkład lotów. Przewoźnik zadecydował o anulowaniu niektórych połączeń "nocujących" do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga oraz Lublina. Chodzi tu o podróże odbywające się między 18 lipca a 31 sierpnia.

"W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się w problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność. PLL LOT, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego, podjęły decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń. Anulacje dotyczą wybranych połączeń "nocujących" do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina w okresie od 18 lipca do końca sierpnia" - poinformowało biuro prasowe PLL LOT w rozmowie z portalem fly4free.pl.

Przewoźnik dodał też, że "rejsy "nocujące" do Koszyc i Ostrawy zostają zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu zostaje zmieniona z 5 tygodniowo na 2 oraz 3 tygodniowo". 

Zobacz także: Linia poprosiła pasażerów, aby polecieli kolejnym lotem. W zamian zaoferowała im 47 tys. zł

Ale to nie koniec. LOT w rozmowie z portalem fly4free.pl poinformował, że zmiany obejmą również rejsy z Krakowa do Izraela. "W związku z remontem na krakowskim lotnisku oraz ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie, rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają zmienione z wieczornych na poranne" - podało biuro prasowe.

Polski przewoźnik zalecił jednocześnie pasażerom, aby przyjeżdżali na lotnisko minimum 3 godziny przed planowanym odlotem oraz - o ile to możliwe - podróżowali z bagażem podręcznym.

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca pisaliśmy, że w związku z ograniczeniem liczby obsługiwanych pasażerów na lotnisku w Schiphol w Amsterdamie, polski przewoźnik zadecydował o odwołaniu sześciu rejsów do i ze stolicy Holandii. Chodzi o lipcowe loty w dniach: 3-4, 12-13, 28, 29 i 31, a także sierpniowe w dniach: 1, 4, 15-16, 22, 25, 27-29.

RadioZET.pl/fly4free.pl/rynek-lotniczy.pl