Zamknij

LOT wprowadza zmiany w rezerwacji biletów. Skorzystają pasażerowie wybierający najniższą taryfę

19.07.2022 10:57
LOT wprowadza zmiany w rezerwacji biletów. Skorzystają pasażerowie wybierający najniższą taryfę
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Dobra wiadomość dla pasażerów linii LOT - nasz narodowy przewoźnik poinformował, że od wtorku 19 lipca będą możliwe zmiany rezerwacji w najniższej taryfie Saver. Sprawdź szczegółowe informacje.

Do tej pory pasażerowie, którzy zakupili bilet na samolot w najniższej taryfie Saver (uprawniającej do zabrania na pokład wyłącznie jednego bagażu podręcznego do 8 kg), nie mogli w żaden sposób dokonywać modyfikacji swojej rezerwacji. To już jednak przeszłość, bo właśnie Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że wprowadzają nowe zasady. Co się zmieni od wtorku 19 lipca?

Zobacz także: Koszmar podróżujących się nie kończy. Strajki w Ryanairze paraliżują kolejne loty

LOT wprowadza zmiany w rezerwacji biletów z najniższej taryfy Saver

PLL LOT zapowiedziały, że pasażerowie korzystający z taryfy Saver, którzy kupią bilet po 19 lipca, będą mogli dokonywać modyfikacji rezerwacji, tj. zmienić trasę oraz datę podróży, uiszczając opłatę transakcyjną. Zmiana nie obejmuje wejściówek kupionych przed wspomnianym przed chwilą terminem. 

Jeżeli chodzi o opłatę transakcyjną, to na trasach krajowych wynosi ona 190 zł, na trasach krótkiego zasięgu 70 euro (ok. 334 zł), zaś na trasach dalekiego zasięgu 150 euro (ok. 716 zł). 

Zobacz także: Strajk kontrolerów lotów i załóg pokładowych we Włoszech. Odwołano około 600 rejsów 

Stabilizująca się sytuacja związana z restrykcjami w przemieszczaniu się oraz rosnące zainteresowanie lotami pozwalają największym przewoźnikom na przywrócenie standardowych warunków dokonywania zmian w rezerwacji. Za tym trendem podążają także Polskie Linie Lotnicze LOT - przekazała spółka.

Narodowy przewoźnik przypomniał, że przed pandemią koronawirusa udogodnienie to było dostępne wyłącznie dla pasażerów posiadających bilet w wyższych ekonomicznych taryfach, tj. Standard oraz Flex lub w klasie premium i biznes. W przypadku wyższych taryf zarządzanie rezerwacją pozostaje bezpłatne.

Zaznaczono też, że w cenę biletu w wyższych taryfach wlicza się bagaż rejestrowany (maks. 23 kg), a pasażer może nieodpłatnie wybrać miejsce w samolocie. W przypadku taryfy Flex możliwa jest nieodpłatna zmiana rezerwacji oraz zwrot biletu do trzech godzin przed odlotem (po potrąceniu opłaty manipulacyjnej).

Bilet zakupiony bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem agenta można zmieniać dowolną liczbę razy za pomocą opcji Manage My Booking na stronie lot.com. Opłata jest pobierana jednorazowo - za zmianę, a nie za każdy odcinek podróży.

RadioZET.pl/PAP(Ewa Wesołowska)