Zamknij

LOT wznowi połączenie z Polski do Los Angeles. Inauguracja trasy już w przyszłym roku

03.11.2021 14:42
LOT wznowi połączenie z Polski do Los Angeles. Inauguracja trasy już w przyszłym roku
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcieli polecieć do Los Angeles, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany - w przyszłym roku wznowiona zostanie trasa z Polski do słonecznej Kalifornii. Szczegóły poniżej.

8 listopada po ponad roku przerwy Stany Zjednoczone otworzą swoje granice dla turystów. W związku z tym Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przywróciły niektóre połączenia z Polski do USA.

Pod koniec września pisaliśmy o wznowieniu zawieszonej tuż po wybuchu pandemii koronawirusa trasy z Warszawy do Miami. Inauguracja połączenia zaplanowana jest na 10 grudnia.

Ponadto w zimowym rozkładzie lotów polskiego przewoźnika znalazły się także rejsy do innych większych miast USA, tj. Nowego Jorku oraz Chicago. Teraz natomiast pojawiła się informacja o wznowieniu kolejnego połączenia z naszego kraju. Okazuje się, że już na początku 2022 roku będziemy mogli polecieć do Los Angeles.

LOT wznowi połączenie z Polski do Los Angeles. Inauguracja trasy w przyszłym roku

Jak podaje portal fly4free.pl, we wtorek Michał Fijoł, członek zarządu LOT ds. handlowych, podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że trasa z Warszawy do Los Angeles ma zostać uruchomiona w 2022 roku, od końca sezonu zimowego.

W związku z otwarciem USA i zwiększonym popytem uzupełniliśmy naszą siatkę o nowe połączenia do Nowego Jorku, Newark, Chicago, wznawiamy loty do Miami. Na nowo ruszy też trasa z Warszawy do Los Angeles, którą chcemy uruchomić w przyszłym roku, od końca sezonu zimowego - zdradził, cytowany przez portal.

Połączenie ze stolicy Polski do słonecznej Kalifornii wystartuje prawdopodobnie w okolicach marca. Nie wiadomo jeszcze, z jaką częstotliwością realizowane będą rejsy z Warszawy do Los Angeles.

Przypomnijmy, że turyści, którzy podróżują do Stanów Zjednoczonych muszą spełnić określone wymagania. Amerykę mogą odwiedzić wyłącznie zaszczepieni urlopowicze, którzy okażą negatywny wynik testu na obecność koronawirusa - musi on zostać przeprowadzony najwcześniej trzy dni przed wylotem. Akceptowane są zarówno testy antygenowe, jak i testy typu PCR.

Zobacz także: LOT wznawia trasę z Polski. To idealny kierunek na krótki wypad

RadioZET.pl/fly4free.pl