Zamknij

LOT znosi opłatę za zmianę w rezerwacji biletów na wszystkich trasach

11.09.2020 14:52
LOT samolot
fot. Michal Adamowski/Reporter/East News

LOT wprowadza duże udogodnienie dla podróżujących. Narodowy przewoźnik poinformował, że znosi opłaty za zmianę rezerwacji biletów na wszystkie połączenia. 

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły nowe zasady zarządzania rezerwacją. Pasażerowie mogą teraz wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat. To niezwykle istotne w czasie, gdy z powodu wprowadzonych w czasie pandemii obostrzeń trudno zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem.

LOT: zmiany w rezerwacji bez dodatkowych opłat

– Od dziś [tj. piątek 11 września] pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT mogą wielokrotnie zmieniać plany podróży bez dodatkowych opłat – poinformował w komunikacie LOT.

LOT tłumaczy wprowadzenie tych zmian danymi z raportu IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych), zgodnie z którymi w przypadku ruchu biznesowego najważniejszym kryterium decydującym o podróży lotniczej w czasie pandemii jest możliwość dokonywania modyfikacji w rezerwacji biletów i dostępność połączeń bezpośrednich. 

– Rozumiemy potrzeby naszych klientów, którzy w obliczu stale zmieniających się obostrzeń w poszczególnych krajach w związku z globalną pandemią oczekują usługi, która zapewni im maksymalny poziom bezpieczeństwa, komfort i elastyczność w planowaniu podróży - powiedział Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT. Darmowa zmiana daty i kierunku lotu

Pasażerowie mogą teraz bez dodatkowych opłat zmienić datę i kierunek lotu w ramach swojej rezerwacji (dowolną liczbę razy). Dotyczy to biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia 2020 na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie (również najtańszej opcji saver).

Ewentualne dopłaty, które mogą się pojawić przy zmianach rezerwacji, mogą wiązać się wyłącznie z różnicą w cenach biletów lotniczych w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano początkowej rezerwacji. 

Jedyne ewentualne opłaty mogą wynikać z różnicy w cenach biletów w przypadku braku dostępności taryfy, w której dokonano pierwszej rezerwacji. Warto dodać, że w ramach biletów zakupionych do 10 września 2020 roku pasażerom przysługuje możliwość jedynie jednorazowej bezpłatnej zmiany daty i kierunku podróży.

Źródło: LOT, Gazeta Wyborcza