Zamknij

Lama uciekinierka złapana. Przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoszach [FOTO]

30.11.2021 14:17
Lama uciekinierka złapana. Przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoszach [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

Kilka dni temu udało się złapać lamę, która w lipcu uciekła z parku rozrywki Western City, zlokalizowanego nieopodal Karpacza. Zwierzę przez cztery miesiące błąkało się po Karkonoskim Parku Narodowym. 

W lipcu br. właściciele Western City, parku rozrywki w Ścięgnach, poinformowali o ucieczce dwóch lam. Niedługo później udało się złapać samicę. Samiec jednak nie był tak skory do powrotu do zagrody i zaczął wędrować po Karkonoszach. 

Lama uciekinierka złapana. Przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoszach

Lama przez cztery miesiące mieszkała w Karkonoskim Parku Narodowym. Przez ten czas stała się bohaterką wielu zdjęć. Zwierzę pozwalało obdarowywać się pysznymi smakołykami, ale - mimo licznych prób - nie dawało się złapać. Gdy ludzie podchodzili zbyt blisko, płochliwy samiec natychmiast uciekał. 

Zobacz także:  Śnieg i mróz w Karkonoszach. Odczuwalna temperatura na Śnieżce wyniosła -32 stopnie

W zeszłą niedzielę jednak udało się schwytać nieufne zwierzę. "Lama, bohaterka wielu zdjęć, w końcu została złapana i trafi do zagrody w Western City. (...) W ten sposób kończy się prawie czteromiesięczna ucieczka lamy w Karkonosze, gdzie pozwalała się obdarowywać smakołykami, ale nie dawała się złapać." - czytamy w poście Karkonoskiego Parku Narodowego na Facebooku.

Do sieci trafiło także krótkie wideo z Western City przedstawiające uciekinierów. "Obie lamy z Western City są nareszcie razem" - napisano w poście.

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, ucieczka lamy odbyła się prawdopodobnie z czyjąś pomocą, ponieważ "sama by solidnych zabezpieczeń zagrody nie pokonała".

Lama to rodzaj ssaka z rodziny wielbłądowatych. Głównie występuje w Ameryce Południowej. Długość ciała zwierzęcia wynosi od około 190 cm do 229 cm. Dorosły osobnik może ważyć nawet 220 kg.

Zobacz także:  Krzyż na Giewoncie i śmigłowiec TOPR na tle Księżyca. Niezwykłe zdjęcie podbija sieć 

RadioZET.pl