Zamknij

Linia lotnicza musiała całkowicie zawiesić sprzedaż biletów. Wszystko przez wzrost zakażeń wśród personelu

13.01.2022 12:08
Piloci samolotu
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Linia lotnicza Air Greenland podjęła decyzję o całkowitym zawieszeniu sprzedaży biletów na połączenia w swojej siatce. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem wśród personelu oraz coraz większą liczbę pracowników przebywających na kwarantannie. Przewoźnik uznał, że w trosce o bezpieczeństwo załogi i pasażerów czasowo wstrzyma sprzedaż w systemie rezerwacyjnym.

Linie lotnicze są jedną z największych ofiar pandemii koronawirusa. Zakazy lotów czy liczne restrykcje w podróżowaniu spowodowały gigantyczny spadki w ruchu lotniczym. Okazuje się, że w przypadku linii Air Greenland problemem jest zbyt duża liczba zakażeń wśród personelu.

Air Greenlad zawiesiła sprzedaż biletów lotniczych

Grenlandzki przewoźnik poinformował, że z powodu rosnącej liczby zachowań na Covid-19 wśród pracowników jest zmuszony zawiesić sprzedaż biletów na wszystkie połączenia w swoim rozkładzie. To dość nietypowo krok ze strony linii, ale jej przedstawiciele wyjaśniają, że nie chcą narażać reszty personelu pokładowego i chcąc uniknąć sytuacji, gdy całkowicie zabraknie załogi.

– Zgodnie z zaleceniami władz obecnie nie można kupić biletu na www.airgreenland.gl. System rezerwacyjny zostaje zawieszony do 16 stycznia włącznie – podali przedstawiciele Air Greenland w komunikacie prasowym.

Nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja związana z liczbą zakażeń nie poprawi się, to okres wstrzymania sprzedaży zostanie wydłużony.

Co ciekawe, linie przewidziały wyjątek. Bilet nadal mogą zdobyć osoby, które pilnie potrzebują wydostać się albo dotrzeć na Grenlandię. Te „pilne” przypadki dotyczą poważnych chorób czy śmierci bliskiej osoby. Takie rejsy nie będą jednak miały personelu na pokładzie, dostępni będą wyłącznie piloci.

Air Greenland z siedzibą w Nuuk funkcjonuje od 1960 roku. Przewoźnik ma w swojej siatce około 20 całorocznych tras, jak również połączenia sezonowe. Linia realizuje loty wewnątrz Grenlandii, jak również dwa zamorskie do Kopenhagi i Reykjavíku.

Źródło: Fly4free, aviation24.be