Zamknij

Linia lotnicza wprowadza opłatę za korzystanie ze schowka nad głową. Nie płacisz? Walizka może trafić do luku

04.10.2022 13:57

Pierwszy znany przewoźnik zdecydował się na krok, który może zdenerwować wielu jego klientów. Marka bowiem zamierza wprowadzić opłatę za korzystanie ze schowka nad głową w samolocie. To tutaj przeważnie przechowujemy bagaże podręczne. Sprawdźcie, ile ma wynosić ta kwota i co się stanie, jeśli jej nie uiścimy.

Turystka pakuje bagaż do schowka w samolocie
fot. Shutterstock

Linie lotnicze Condor już niedługo wprowadzą nową opłatę. Pasażerowie, którzy będą chcieli skorzystać ze schowka nad głową i przy okazji nie martwić się, czy ich bagaż zostanie przeniesiony do luku, będą musieli zapłacić za taką usługę. A właściwie za gwarancję, że ich torba doleci do celu bezpiecznie nad ich głową.

Nowa usługa wzbudza mieszane uczucia. Ile będzie trzeba zapłacić za spokój dotyczący transportu naszych toreb? Kiedy taka opcja wejdzie w życie i jak będzie w praktyce wyglądało korzystanie z niej? Poznajcie szczegóły.

Linia lotnicza wprowadza opłatę za umieszczenie bagażu w schowku nad głową

Niemiecka linia lotnicza Condor już 1 listopada wprowadzi opłatę za korzystanie w samolocie ze schowka nad głową. W tym miejscu zwykle przechowywane są bagaże podręczne. Teraz, jeżeli turyści będą chcieli mieć gwarancję, że w takim składziku znajdzie się przestrzeń na ich torbę, będą musieli dopłacić.

Wielu pasażerów doskonale zna tę sytuację - siedzisz przy bramce na lotnisku, zaczyna się boarding, a ty zastanawiasz się, czy twój bagaż podręczny zmieści się w schowku nad głową. Teraz goście Condora mogą się zrelaksować i po prostu zarezerwować swoje miejsce w schowku bagażowym za pomocą internetu - idealnie nad swoim siedzeniem. Dzięki temu podczas lotu będziemy jeszcze spokojniejsi - mówi Ralf Teckentrup, prezes linii Condor, cytowany przez portal WP Turystyka.

Jak podaje portal WP Turystyka, pasażerowie będą mogli skorzystać z tej usługi na początku listopada i będzie ona dostępna na razie wyłącznie w klasie ekonomicznej w Airbusach A330-200 na dalekich lotach między kontynentami. Koszt takiego udogodnienia to 9,90 euro (ok. 50 zł).

Miejsce w schowku będzie można zarezerwować do 48 godzin przed wylotem. Wówczas zostanie ono specjalnie dla nas zajęte i oznaczone, abyśmy wiedzieli, gdzie schować bagaż. Jeżeli nie skorzystamy z tej opcji, musimy liczyć się z tym, że nasza walizka w razie przeładowania pokładu może trafić do luku bagażowego.

Źródło: WP Turystyka

loader