Zamknij

Linie lotnicze Buzz szukają pilotów w Polsce. Przewoźnik chce zatrudnić 300 osób

14.01.2022 13:21
Linie lotnicze Buzz szukają pilotów w Polsce. Przewoźnik chce zatrudnić 300 osób
fot. Jakub Kaminski/East News

Należące do grupy Ryanair linie lotnicze Buzz właśnie ogłosiły rekrutację pilotów-kadetów. Przewoźnik poszukuje w Polsce aż 300 osób. Wybrani kandydaci przejdą specjalne szkolenie i zdobędą uprawnienia do wykonywania lotów boeingami 737-8200.

Linie lotnicze Buzz należące do Grupy Ryanair ogłosiły dziś (przyp. red. - 13 stycznia 2022) rekrutację pilotów kadetów w Polsce. Wybrani kandydaci zostaną przeszkoleni "według najwyższych standardów", zdobywając uprawnienia do wykonywania lotów boeingami 737-8200 - brzmi komunikat przewoźnika.

Zobacz także: Linie lotnicze LOT ukarane. Przewoźnik otrzymał zakaz rejsów do Chin

Linie Buzz szukają pilotów w Polsce. Przewoźnik chce zatrudnić 300 osób

Rekrutacja kierowana jest do adeptów szkół lotniczych. W ciągu kolejnych trzech lat linie Buzz planują zatrudnić 300 kadetów, a do końca 2022 roku - około 100 osób.

"Jest to nasza pierwsza akcja rekrutacyjna pilotów kierowana bezpośrednio do absolwentów szkół lotniczych w Polsce. W tym roku spodziewamy się 100 kadetów, oferując światowej klasy szkolenia oraz możliwość wykonywania lotów na najmłodszej flocie w Europie. Każdy młody adept szkoły lotniczej ma niepowtarzalną szansę rozpoczęcia kariery pilota w Polsce już teraz i zostanie w przyszłości kapitanem boeinga 737" - powiedział Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, cytowany przez portal rynek-lotniczy.pl.

Do osób, które są zainteresowane pracą pilota, a nie mają jeszcze licencji skierowany jest Program Mentorski Ryanair realizowany we współpracy z Bartolini Air w Łodzi. Program szkoleniowy trwa 18 miesięcy i jest idealną ścieżką do uzyskania licencji pilota i przystąpienia do kursu Boeing 737 Type Rating. 

Jak podaje portal wp.pl, koszt dwuletniego szkolenia teoretycznego i praktycznego wynosi 59900 euro, czyli ok. 271 tys. zł. Prezes Buzz zapewnia jednak, że poniesione koszty zwracają się w ok. 1-1,5 roku.

"Wszyscy ci, którzy dopiero rozważają rozpoczęcie szkolenia lotniczego powinni zapoznać się z Programem Mentorskim Ryanair oferowanym przez Bartolini Air, jedynej szkole lotniczej w Centralnej Europie stale współpracującej z Grupą Ryanair. To najlepszy i najszybszy na rynku sposób na uzyskanie licencji pilota" - dodał Kaczmarzyk. 

Zobacz także: Ryanair kasuje loty z jednego z największych lotnisk w Europie. Zniknie popularna trasa z Polski

RadioZET.pl/rynek-lotniczy.pl/wp.pl