Zamknij

Linie lotnicze LOT ukarane. Przewoźnik otrzymał zakaz rejsów do Chin

13.01.2022 13:03
Linie lotnicze LOT ukarane. Przewoźnik otrzymał zakaz rejsów do Chin
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EASTNEWS

Polskie Linie Lotnicze LOT otrzymały czasowy zakaz wykonywania rejsów do Chin. Kara została nałożona na polskiego przewoźnika z powodu wykrycia koronawirusa u 5 pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) w opublikowanym komunikacie poinformował, że zakaz wykonywania lotów będzie obowiązywał polskiego przewoźnika przez dwa tygodnie. 

Zobacz także: Linia lotnicza musiała całkowicie zawiesić sprzedaż biletów. Wszystko przez wzrost zakażeń wśród personelu

Linie lotnicze LOT ukarane. Przewoźnik otrzymał zakaz rejsów do Chin

Chiński Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesza rejsy PLL LOT na trasie Warszawa-Tiancin. Powodem jest dodatni wynik testu na obecność koronawirusa u 5 pasażerów, którzy znajdowali się na pokładzie lotu z 30 grudnia 2021 roku. 

Polski przewoźnik nie będzie mógł zrealizować dwóch kolejnych lotów na tej trasie. 

Jak podaje onet.pl, LOT to jeden z wielu przewoźników, który został ukarany przez chińskiego regulatora za przewiezienie na swoim pokładzie pasażerów chorych na koronawirusa. Zakaz lotów obowiązuje również m.in. amerykańskie linie American Airlines i United Airlines.

W ostatnim czasie chiński regulator nakazał odwołanie ponad 60 zaplanowanych rejsów ze Stanów Zjednoczonych. Z powodu rosnącej liczby podróżnych zainfekowanych wirusem COVID-19 odwołane zostały także loty z Kanady.

Zobacz także: Alarm bombowy w samolocie Ryanaira. Ewakuacja pasażerów na lotnisku w Modlinie

Przypomnijmy, że to nie pierwsza tego typu kara dla narodowego przewoźnika. W pierwszej połowie 2021 roku PLL LOT dostał tymczasowy zakaz lotów do Chin po tym, jak okazało się, że na pokładzie samolotu z Polski znajdowało się pięcioro pasażerów, którzy po przejściu badań na chińskim lotnisku otrzymali pozytywne wyniki testu na obecność COVID-19. 

Poprzednim razem LOT został ukarany zakazem lotów na cztery tygodnie - od 2 listopada 2020 roku. Było to związane z rejsem z 15 października. Wówczas na pokładzie samolotu znajdowało się aż 10 pasażerów, którzy po przylocie do Tiencin otrzymali pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

RadioZET.pl/onet.pl