Zamknij

Na Wyspie Sobieszewskiej utworzyła się lodowa plaża. Zaskakujące zjawisko nad Bałtykiem

11.02.2021 09:06
Wyspa Sobieszewska zimą
fot. Shutterstock

Kilka dni temu osoby, które spacerowały po wybrzeżu na Wyspie Sobieszewskiej, miały możliwość zobaczyć niespotykane zjawisko. Nad samą Zatoką Gdańską utworzyła się lodowa plaża. Do sieci trafiło nagranie upamiętniające niezwykły widok. Tylko spójrzcie.

Tegoroczna zima jest wyjątkowa pod wieloma względami. Już dawno w Polsce nie występowały aż tak obfite opady śniegu. Poza tym dawno też nie zanotowano aż tylu dni z temperaturą na poziomie kilku stopni poniżej 0.

Do tego wszystkiego mamy okazję obserwować niezwykłe zjawiska, które mogą pojawiać się tylko w chłodnych miesiącach. Niedawno w Bieszczadach można było obserwować "szklane góry", a na Wyspie Sobieszewskiej utworzyła się... lodowa plaża. Zobaczcie, jak do tego doszło.

Lodowa plaża na Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska to dzielnica Gdańska położona na wyspie w ujściu Wisły. Jest to popularne wśród turystów miejsce, które tłumnie odwiedzają co roku. Co ciekawe, atrakcji można się tu spodziewać nie tylko latem, ale również zimą. Przekonali się o tym spacerowicze, którzy kilka dni temu mieli okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko.

Niska temperatura sprawiła, że Morze Bałtyckie na powierzchni i przy brzegu zamarza, i tworzy się na nim gruby lód. Ten następnie przesuwany jest przez fale na plażę. Jest go tak dużo, że zaczyna ją w dużej części przykrywać. Właśnie tak powstaje unikatowa lodowa plaża.

Do sieci trafiło wyjątkowe nagranie, która ukazuje to zjawisko w pełnej krasie. Internauci są nim zachwyceni.

Zimowy morski krajobraz... piękna sprawa.

 

Piękne zdjęcia zamarzniętego morza.

 

Niezwykły widok - piszą w komentarzach.

A jak wam się podoba?