Zamknij

Lotnisko w Radomiu zapowiada pierwsze połączenia. Polecimy do trzech europejskich miast

24.08.2022 13:06

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować - właśnie ogłoszono pierwsze połączenia z lotniska w Radomiu. Już w przyszłym roku pasażerowie będą mogli polecieć do trzech europejskich miast. Rejsy będą obsługiwane przez PLL LOT.

Lotnisko w Radomiu zapowiada pierwsze połączenia. Polecimy do trzech europejskich miast
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

We wrześniu w 2018 roku sąd oficjalnie ogłosił upadłość lotniska w Radomiu. Niedługo później zostało ono przejęte przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza nim do dzisiaj. Właśnie PPL poinformowało, że w przyszłym roku z lotniska Warszawa-Radom będą dostępne pierwsze regularne trasy.

Zobacz także: Znana linia lotnicza odwoła ponad 10 tys. lotów. Chce odciążyć jedno z największych lotnisk w Europie

Lotnisko w Radomiu zapowiada pierwsze połączenia

Pierwsze połączenia zostaną uruchomione w sezonie letnim, który w branży lotniczej rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia. Pasażerowie będą mogli polecieć do trzech europejskich stolic - Kopenhagi, Paryża oraz Rzymu. Wszystkie loty z lotniska w Radomiu będzie realizował PLL LOT. Rejsy mają odbywać się trzy razy w tygodniu i być obsługiwane przez boeingi 737-800.

- Lotnisko Warszawa-Radom zyskuje dziś pierwszego przewoźnika. Jesteśmy dumni, że są to Polskie Linie Lotnicze LOT. Kierunki zaproponowane przez PLL LOT to idealne miejsca docelowe, zarówno w celach służbowych jak i turystycznych. Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik zobaczył potencjał wśród pasażerów z regionu oraz samego radomskiego portu. My postaramy się, aby radomskie lotnisko polubili pasażerowie i chętnie z niego latali - przekazała cytowana w informacji prasowej rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Anna Dermont.

Rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski wskazał, że otwarcie lotniska w Radomiu daje spółce "szansę na przeniesienie części ruchu point-to-point i zmniejszenie obciążenia Lotniska Chopina".

- LOT w ostatnich latach konsekwentnie poszerzał swoją siatkę połączeń, otwierając kilkadziesiąt nowych kierunków. Dzięki przeprowadzonym analizom popytowym, z Radomia uruchomimy trzy kierunki - wrócimy do Rzymu, oraz polecimy do Paryża i Kopenhagi. Jestem przekonany że te kierunki będą cieszyły się zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy i południowego Mazowsza - powiedział Moczulski.

Jak wskazało PPL, lotnisko Warszawa-Radom dostosowane będzie zarówno do obsługi ruchu czarterowego i niskokosztowego, jak i tradycyjnego. Dzięki wydłużeniu drogi startowej i rozbudowie terminalu będzie mogło przyjmować samoloty pasażerskie typu Airbusy A320 czy Boeingi B737. Port ma być również gotowy na obsługę większych samolotów.

Zobacz także: W samolocie podróżującym z Warszawy do Nowego Jorku pękła szyba. Pasażerowie przeżyli chwile grozy

loader

RadioZET.pl/PAP(Aneta Oksiuta)/rp.pl