Lubisz spać przy oknie w samolocie? Steward ostrzega pasażerów

29.07.2022 15:26

Podróże samolotem, szczególni te dłuższe, bywają dla wielu osób męczące i nużące. Część pasażerów postanawia zrobić sobie drzemkę w czasie lotu, dzięki czemu rejs mija szybciej, a po wylądowaniu jesteśmy bardziej wypoczęci. Okazuje się jednak, że nie zawsze spanie w czasie rejsu jest dobrym pomysłem – szczególnie jeśli opieramy się twarzą o okno. Jeden ze stewardów wyjaśnia, dlaczego powinniśmy tego unikać. 

Samolot - poduszka
fot. Shutterstock

Podróżowanie samolotem jest niezwykle popularną formą zwiedzania świata. Niskie ceny i możliwość dotarcia do wielu odległych miejsc sprawia, że wiele osób wybiera właśnie ten środek transportu. Niewielu jednak się zastanawia, jak powinniśmy być ubrani i jakich zachowań (dla własnego dobra) lepiej unikać. Przydatnymi radami dla pasażerów podzielił się z brytyjskim dziennikiem "The Mirror" jeden ze stewardów.

Śpisz przy oknie w samolocie? Steward stanowczo to odradza

Miejsce przy oknie ma kilka zalet. Po pierwsze, można w czasie lotu podziwiać widoki i jednocześnie odciąć się od współpasażerów. Po drugie, jest to najwygodniejsze miejsce na dłuższy lot – można oprzeć głowę o ścianę w czasie drzemki. Steward Tommy Cimato tłumaczy, dlaczego tego typu nawyki nie są najlepszym pomysłem.

W tym przypadku chodzi oczywiście o kwestię higieny. Steward wyjaśnia, że przez samolot przewijają się tłumy ludzi i nigdy nie mamy pewności, kto przed nami opierał się o okno. Jednocześnie załoga nie ma zbyt wiele czasu na dokładne sprzątanie pomiędzy kolejnymi lotami. Dlatego - zdaniem mężczyzny - okna są jednymi z najbrudniejszych miejsc na pokładzie.

– Nie zasypiaj ani nie opieraj głowy o okno. Nie jesteś jedynym, który to zrobił i nie wiesz, ile osób lub dzieci wytarło ręce, lub inne rzeczy w oknie – ostrzega Tommy Cimato.

Steward dodaje, że powinniśmy też zwracać uwagę na ubiór w samolocie. Jak wyjaśnia, same fotele również nie należą do najczystszych powierzchni w samolocie. Dlatego  podczas podróży lepiej zrezygnować z szortów na rzecz dłuższych spodni. Dzięki temu nasze ciało będzie miało bezpośredni kontakt z mniejszą ilością zarazków.

– Nie noś lub staraj się unikać szortów, gdy jesteś w samolocie – podsumował pracujący dla linii lotniczych mężczyzna.

Na TikToku pojawił się filmik, na którym Tommy Cimato dzieli się cennymi wskazówkami z pasażerami. 

Źródło: mirror.co.uk, Wprost

loader