Zamknij

Lufthansa kasuje 3 tysiące lotów. Dotknie to turystów podróżujących głównie po Europie

27.06.2022 08:49

Popularna linia lotnicza próbuje walczyć z chaosem na europejskich lotniskach i podjęła decyzję o anulowaniu kilku tysięcy lotów w te wakacje. Zobaczcie, jakie trasy wypadły z rozkładu lotów i dlaczego.

Samolot Lufthansa
fot. Mateusz Jagielski/East News

W ostatnich tygodniach w europejskich portach lotniczych dochodzi do dantejskich scen. Rejsy samolotowe na nowo cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to wiąże się z coraz większą liczbą turystów na lotniskach. Niestety w obiektach tych brakuje pracowników, którzy mogliby ich obsłużyć. To z kolei generuje gigantyczne kolejki i kilkugodzinne opóźnienia.

W związku z chaosem linie lotnicze decydują się na drastyczne środki i tną siatki połączeń. Przed weekendem Ryanair ogłosił, że odwołuje kilkaset lotów w nadchodzących dniach. O krok dalej idzie popularna Lufthansa, która już zapowiedziała, że latem anuluje 3 tysiące lotów po Europie.

Lufthansa kasuje 3 tysiące lotów. Dotknie to turystów podróżujących głównie po Europie

Jakiś czas temu Lufthansa podała informację, że zamierza anulować ok. tysiąca lotów w te wakacje. Taka decyzja związana była z coraz bardziej napiętą sytuacją na europejskich lotniskach. Wygląda jednak na to, że nie była to ostatnie słowo linii lotniczej w tej kwestii. Już teraz przewoźnik podał do wiadomości, że liczba rejsów usuniętych z siatki połączeń wzrośnie do 3 tys.

Niemieckie linie lotnicze ostatecznie odwołają ponad 3 tysiące lotów z Frankfurtu i Monachium. Związane jest to z brakami kadrowymi - nie ma wystarczającej liczby osób do obsługi wszystkich zaplanowanych rejsów, a do tego kolejni pracownicy odchodzą na zwolnienia lekarskie przez zakażenie koronawirusem.

Nie wiadomo, które loty dokładnie zostaną odwołane, ale chodzi o połączenia o krótkiej lub średniej długości. Jak podaje portal rynek-lotniczy.pl, mowa też o trasach realizowanych przez spółkę-córkę Lifthansy - Eurowings.

Przypominamy, że tego typu kroki są niezbędne do tego, aby usprawnić przepływ turystów na wielu lotniskach. W ostatnich tygodniach bowiem dochodzi do tego, że niektóre porty lotnicze apelują, aby ciąć liczbę lotów. W innym wypadku czeka nas kompletny paraliż.

 Źródło: rynek-lotniczy.pl

loader