Zamknij

Lufthansa przeprasza za chaos na lotniskach i zapowiada... dalsze problemy. "Trudności mogą potrwać całe lato"

29.06.2022 12:51
Lufthansa przeprasza za chaos na lotniskach i zapowiada... dalsze problemy. "Trudności mogą potrwać całe lato"
fot. Mateusz Jagielski/East News

Szaf niemieckiej linii lotniczej Lufthansa Carsten Spohr przeprosił za chaos na lotniskach, ale jednocześnie zapowiedział, że w nadchodzących tygodniach sytuacja może wcale nie ulec poprawie. "Trudności mogą potrwać całe lato" - poinformowała telewizja ARD.

Po dwóch latach obostrzeń podróżowanie powoli wraca do normalności. Coraz więcej osób decyduje się spędzić urlop za granicą. Wiele lotnisk jednak nie jest przygotowanych na obsłużenie takiej liczby pasażerów. Brakuje personelu, przez co w niektórych portach panuje ogromny chaos - rejsy są opóźniane, a turyści muszą czekać nawet w kilkugodzinnych kolejkach na odprawę.

Zobacz także: Koniec konfliktu w PAŻP. Nie będzie paraliżu polskiego nieba w wakacje 

Aby odciążyć przeładowany po pandemii system, linie lotnicze w całej Europie odwołują loty. Na taki krok zdecydował się również niemiecki przewoźnik Lufthansa. Kilka dni temu pisaliśmy, że podjął on decyzję o anulowaniu kilku tysięcy rejsów w te wakacje. Zlikwidowane zostaną połączenia z lotnisk we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Nie wiadomo, które loty dokładnie zostaną odwołane, ale chodzi o trasy o krótkiej lub średniej długości.

Lufthansa przeprasza za chaos na lotniskach i zapowiada dalsze problemy

Kolejki, opóźnienia i odwołania lotów wystawiają na próbę cierpliwość osób podróżujących samolotami. W związku z tym szef Lufthansy Carsten Spohr postanowił przeprosić pasażerów za wszelkie nieudogodnienia. Jednocześnie prezes niemieckiej linii ostrzegł podróżnych, że w najbliższym czasie sytuacja może nie ulec poprawie.

Możemy jedynie przeprosić za tę sytuację i chcemy być całkowicie szczerzy: w nadchodzących tygodniach, gdy liczba pasażerów będzie nadal rosła, zarówno w związku z wyjazdami wakacyjnymi, jak i służbowymi, sytuacja (...) raczej nie ulegnie poprawie - napisał Spohr w liście otwartym od zarządu grupy do klientów.

Szef Lufthansy poinformował też, że w samej Europie branża planuje zatrudnić kilka tysięcy nowych pracowników. Wyjaśnił jednak, że "ten wzrost wydajności będzie mógł mieć stabilizujący wpływ dopiero w nadchodzącej zimie".

Zobacz także: Na lotnisku we Włoszech doszło do bójki pasażerów. Musiała interweniować policja 

Warto też wspomnieć, że poza Lufthansą rejsy odwołują również inne linie lotnicze. Na początku czerwca pisaliśmy, że belgijski przewoźnik Brussels Airlines anulował 148 lotów z letniej siatki. Wszystko z powodu konfliktu między personelem a kierownictwem firmy.

Ostatnio o odwołaniu rejsów poinformował też PLL LOT. Nasz narodowy przewoźnik postanowił anulować sześć połączeń do i ze stolicy Holandii zaplanowanych na lipiec oraz sierpień. Powodem jest decyzja władz lotniska Schipol w Amsterdamie o ograniczeniu liczby pasażerów, którzy mogą być obsługiwani w porcie w ciągu jednego dnia.

RadioZET.pl/PAP