Zamknij

Ma 27 lat i zwiedził już wszystkie państwa świata. Jak on to zrobił?

Nina Czochara
08.12.2017 12:47

O Salu Lavallo z Nowego Jorku ostatnio zrobiło się głośno. Ma zaledwie 27 lat i odwiedził 194 państwa na świecie! W połowie listopada odbył ostatnią wyprawę i zamknął swoją niezwykłą, podróżniczą listę.  

Ma 27 lat i zwiedził już wszystkie państwa świata. Jak on to zrobił?
fot. Instagram/sallavallo

Ostatnim celem 27-letniego Salu była Malta. Właśnie ten niewielki wyspiarki kraj był końcowym punktem długiej podróży obejmującej wszystkie państwa świata. Cała lista podróżnika obejmowała 193 kraje należące do ONZ oraz Watykan. Chociaż to wcale nie oznacza, że jego przygoda się skończyła.

Malta

Zdjęcie z ostatniej podróży po Malcie.

‧ fot. Instagram

Sal Lavallo urodził się w 1990 r. w Nowym Jorku. Jak sam przyznaje, w podróżach zakochał się już w wieku 16 lat. Jego zamiłowanie bardzo szybko przerodziło się w życiową pasję. Rozpoczął swoją wielką przygodę, którą przez lata dokumentował i umieszczał w mediach społecznościowych. Największą popularnością cieszy się na Instagramie – jego profil obserwuje ponad 15 tys. użytkowników.

Algeria
fot. Instagram

Przez kilka lat Sal mieszkał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. I to miejsce nie było przypadkowe. Taki punkt startowy, z bardzo dobrą siatką połączeń, niezwykle ułatwiał mu podróże. Mógł dzięki temu dotrzeć w wiele miejsc w maks. 5 godz. w jedną stronę. Z Emiratów poleciał m.in. do Kenii, Turcji, Gruzji, Libanu, Egiptu, na Seszele i Malediwy.

kilombero
fot. Instagram

Duże znaczenie dla 27-letniego podróżnika miała wizyta w Libii, południowym Sudanie czy Afganistanie – krajach dręczonych przemocą i konfliktami. W wywiadzie dla New York Post Lavallo powiedział: „moim głównym celem były państwa, o których słyszałem najwięcej negatywnych rzeczy. Chciałem zobaczyć, jakie są ich pozytywne strony. To mi bardzo otworzyło oczy. Każdy z nas powinien dowiedzieć się więcej o takich miejscach”.

Afganistan
fot. Instagram

Salu Lavallo niewiele brakowało, aby stać się najmłodszym Amerykaninem, któremu udało się dotrzeć do wszystkich państw świata. Po skończeniu 27 lat, we wrześniu tego roku, musiał pożegnać się z tą wizją. Chociaż jak sam przyznał w wywiadach, nie zależało mu na pobijaniu rekordów. Chodziło raczej o odkrywanie nowych miejsc, rozmowy z innymi ludźmi, poznawanie przedstawicieli innych nacji i kultur. Jak wielokrotnie podkreślał, jego długa podróż po 194 krajach pozwoliła mu nabrać w pełni przekonania, jak bardzo różnorodny i niezwykły jest świat.

Turkmenistan
fot. Instagram

To nie koniec podróżniczych planów Lavallo. 27-latek już teraz myśli o kolejnych wyprawach, podczas których mógłby poznać lepiej wiele miast oraz historycznych zakątków. Podróżowanie to jego największa życiowa pasja, z której nie ma zamiaru rezygnować.

___

RadioZET.pl/NC