Zamknij

Madera najlepszą europejską wyspą 2020 roku! Zdobyła ten tytuł po raz siódmy

05.11.2020 10:00

Znamy wyniki konkursu World Travel Awards. Po raz kolejny najlepszą europejską wyspą okazała się Madera! Jakie wyspy pokonała w plebiscycie i za co pokochali ją turyści? Koniecznie sprawdźcie.

Madera
fot. Shutterstock

World Travel Awards 2020 rozdane! Konkurs, który odbywa się co roku, ma na celu wyłonienie i docenienie najpiękniejszych, i mających wiele do zaoferowania miejsc na całym świecie. Wiele tytułów przypadło bajkowym zakątkom w Europie.

Za najlepszą europejską wyspę 2020 roku uznana została portugalska Madera. Co takiego przyciąga podróżników do "wyspy wiecznej wiosny"? Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę w swoich wyjazdowych planach?

Madera - najlepsza europejska wyspa 2020

Po raz kolejny w konkursie World Travel Awards doceniona została Madera. Bajkowa wyspa na Oceanie Atlantyckim uzyskała tytuł najlepszej europejskiej wyspy 2020. Nikogo nie dziwi ten wynik, gdyż Madera zdobyła tę nagrodę po raz siódmy! Jednak to nie koniec sukcesów Portugalii! W konkursie wyróżnione zostały też tajemnicze i nieco mniej dostępne Azory. Otrzymały one tytuł najlepszego europejskiego kierunku turystyki przygodowej.

Madera pokonała w wyścigu takie wyspy, jak Kreta, Malta, Cypr, Majorka czy Sardynia. Co takiego zachwyciło jury i turystów z całego świata? Przede wszystkim na wyspie, która oddalona jest od Lizbony o godzinę lotu, przez cały rok mamy optymalną temperaturę. Najczęściej waha się ona od 15 do 25 stopni Celsjusza, więc jest bardzo przyjemna.

Zlokalizowana niedaleko afrykańskiego wybrzeża "wyspa wiecznej wiosny" może pochwalić się bujną i egzotyczną roślinnością, która zapiera dech w piersiach. Całym rokiem można podziwiać tutaj piękne okazy w barwach, o jakich nam się nie śniło. Ponadto jest tu też bardzo czyste powietrze!

Turyści udają się tutaj także po to, żeby zapoznać się z bogatą kulturą, gościnnością lokalnych i pyszną kuchnią wykorzystującą rosnące tu egzotyczne owoce - mango, marakuję i wiele innych. W dodatku mogą liczyć na niezbyt wygórowane ceny, co w przypadku częstego podróżowania jest bardzo istotne.

Jeżeli marzą wam się wakacje na Maderze jeszcze w dobie pandemii, na 72 godziny przed wylotem musicie zrobić test na koronawirusa, a do 12 godzin przed musicie wypełnić i wysłać formularz, w którym wskażecie miejsce pobytu i podacie swoje dane - w tym te o stanie zdrowia.

loader