Zamknij

Popularna wakacyjna wyspa w Europie znosi obostrzenia. Wszyscy turyści wjadą tu bez testu

09.02.2022 08:42
Madera
fot. Shutterstock

Kolejny popularny wśród turystów region w Europie znosi obostrzenia. Zasady wjazdu zmieniły się na Maderze, na którą już od 7 lutego można wjechać bez testu na koronawirusa. Dotyczy to wszystkich turystów, którzy chcą spędzić tu czas.

Na początku lutego władze Madery podjęły decyzję o wprowadzeniu surowych restrykcji pandemicznych, zgodnie z którymi na wyspę mogliby dostać się wyłącznie zaszczepieni turyści. Wygląda jednak na to, że te zasady już nie obowiązują, a region ten staje się kolejnym w Europie, który... całkowicie znosi obostrzenia!

Od 7 lutego na portugalską wyspę można się dostać bez konieczności wykonywania jakiegokolwiek testu. Tym samym Madera dołączyła do Szwecji, która zrezygnowała ze wszystkich restrykcji i nie wymaga już pokazywania paszportu covidowego czy negatywnego wyniku badania na COVID-19.

Madera znosi obostrzenia. Wszyscy turyści wjadą tu bez testu

Madera 7 lutego zniosła obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dzięki temu wszyscy turyści mogą się dostać na portugalską wyspę bez konieczności wykonywania testu i pokazywania paszportu covidowego. Oznacza to tyle, że wjadą tu zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni. Informację tę potwierdziło również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium Regionu Autonomicznego Madery - podaje MSZ.

Władze regionu zastrzegły sobie jednak, że każdy przyjezdny powyżej 11 roku życia musi wypełnić formularz MadeiraSafe przed przylotem.

Pasażerowie, którzy nie ukończyli 11 lat, wpisywani są do kwestionariusza rodzica/opiekuna. Po wypełnieniu kwestionariusza pasażer otrzymuje e-mail zawierający dane dostępu do platformy madeirasafe.com. Po zalogowaniu pasażer otrzyma kod QR, który należy przedstawić służbom imigracyjnym po przylocie na Maderę - możemy przeczytać na stronie polskiego rządu.

Przypominamy, że nowe zasady obowiązujące na Maderze to bardzo duża zmiana, gdyż jeszcze chwilę temu rząd zdecydował o wpuszczaniu tutaj wyłącznie zaszczepionych osób. To właśnie te obostrzenia miały wejść w życie 7 lutego, ale ostatecznie z nich zrezygnowano.

Źródło: Tanie Loty/Fly4free