Zamknij

Nowy park rozrywki w Polsce. Majaland poświęcony będzie Pszczółce Mai

14.06.2021 11:31
Majaland. Nowy park rozrywki w Polsce poświęcony będzie Pszczółce Mai
fot. SHUTTERSTOCK

W Polsce powstanie nowy tematyczny park rozrywki - Majaland. Obiekt zlokalizowany będzie w gdańskiej dzielnicy Osowa, tuż przy obwodnicy Trójmiasta. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wrzesień 2021.

Jak podaje PAP, firma CFE Polska uzyskała pozwolenie na budowę tematycznego parku rozrywki Majaland. Łączny koszt inwestycji wyniesie około 20 mln euro.

Majaland. Nowy park rozrywki w Polsce poświęcony będzie Pszczółce Mai

Jak poinformowała w sobotę Izabela Kozicka-Prus z Urzędu Miejskiego w Gdańsku park rozrywki zostanie zaprojektowany w oparciu o świat Pszczółki Mai. Będzie jednym z największych tego typu obiektów na Pomorzu. Zgodnie z założeniami ma zajmować około 5 ha i oferować swoim gościom wiele atrakcji. Motywem przewodnim będzie oczywiście Pszczółka Maja i jej przyjaciele - Wiking Wickie i Heidi.

Na terenie obiektu znajdą się m.in. plac zabaw, samochodziki, zjeżdżalnia, łodzie wikingów, farma Heidi, wieża swobodnego spadania, teatr, karuzela oraz rollercoaster.

Strefa zewnętrzna zaprojektowana została zgodnie z tematyką bajki Super Wings. Będą tam m.in. karuzele związane z tematyką lotnictwa, wodny plac zabaw, a także fontanny i miasteczko ruchu drogowego.

W parku nie zabraknie także strefy gastronomicznej oraz handlowej.

"Majaland w Gdańsku będzie trzecim projektem z logo Pszczółki Mai realizowanym przez CFE w Polsce. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które nieustannie ewoluuje. Dziękuję zarówno naszym partnerom z Plopsa i Momentum za zaufanie, jak również władzom Gdańska za wsparcie i współpracę w trakcie uzyskiwania decyzji" - powiedział dyrektor generalny CFE Bruno Lambrecht, cytowany w komunikacie prasowym.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na wrzesień 2021. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi otwarcie obiektu.

RadioZET.pl/PAP(Anna Machińska)