Zamknij

Hotele na majówkę zamknięte? Jest decyzja Ministerstwa Zdrowia

14.04.2021 11:08
Hotel
fot. Shutterstock

Podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, co z majówką 2021 i czy hotele w Polsce w tym okresie będą otwarte. Osoby, które chciały się wybrać w takim terminie na urlop w kraju, nie będą zadowolone.

Trzecia fala pandemii koronawirusa nie odpuszcza i wciąż notuje się wiele zachorowań na COVID-19. Dotyczy to także Polski, gdzie w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 21 tys. zakażeń, a 800 osób zmarło. Władze kraju postanowiły w związku z tym przedłużyć obostrzenia, o czym poinformował 14 kwietnia na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Polityk zdradził przy okazji, co z majówką 2021 i czy w tym czasie otwarte będą hotele. Osoby, które planowały w końcu wybrać się na przedłużony wypad w Polsce, nie będą zadowolone. Obiekty noclegowe bowiem zostają zamknięte do 3 maja.

Majówka 2021: Hotele w Polsce zamknięte. Ministerstwo Zdrowia przedłuża obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji 14 kwietnia, że w Polsce przedłużone będą obowiązujące do tej pory obostrzenia. Władze podjęły decyzję o dwóch wyjątkach - już 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola, a także możliwe będzie uprawianie sportów na świeżym powietrzu.

A co z majówką 2021? Okazuje się, że w tym roku nie mamy co liczyć na krajowe wyjazdy. Bowiem aż o 2 tygodnie przedłużone zostają restrykcje dotyczące hoteli. Do 3 maja wszelkie obiekty noclegowe pozostają zamknięte. Wyjątek stanowią hotele robotnicze i miejsca oferujące noclegi służbowe.

Reszta obostrzeń - poza wymienionymi wyżej - pozostaje bez zmian. Zamknięte do 25 kwietnia pozostają galerie handlowe, salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, szkoły, rekomendowana jest wciąż też praca zdalna.